به گزارش مغانشهر، در حکم دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور خطاب به حسن قبادی آمده است:

به موجب این حکم و بنا به پیشنهاد استاندار محترم اردبیل به سمت فرماندار شهرستان بیله سوار منصوب می شوید.امید است با اتکال به خداوند متعال و در چارچوب وظایف مصوب در راستای تحقق اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست های دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای "مدظله العالی" موفق باشید.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، دراستان های آذربایجان شرقی (محورهای تبریز - بستان آباد گردنه شیبلی و سراب -اردبیل گردنه صائین)، آذربایجان غربی(محور شاهین دژ- تکاب) و خراسان رضوی (محور درگز -قوچان) بارش برف گزارش شده است.همچنین در استان های آذربایجان شرقی,آذربایجان غربی, البرز , همدان و زنجان (اکثر محورها)، قزوین (محورهای قزوین-کرج و قزوین -همدان گردنه آوج) و سمنان (محور گرمسار -تهران) بارش باران گزارش شده است.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، خانواده مرحوم رحیمه نادری بخشی از هزینه مراسم ترحیم مادرخود را به نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل اهدا کردند و با این اقدام باعث آزادی یک زندانی مالی از زندان شدند.محرم جلالی مقدم یکی از فزندان این مرحوم روز دوشنبه ، هدف از این کار خداپسندانه را کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد این استان برای بازگشت به آغوش خانواده عنوان کرد.
وی افزود: امیدوارم که این اقدام خداپسندانه در استان به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، اینگونه اعمال علاوه بر طلب غفران درگذشتگان می‌تواند راهگشای بسیاری از معضلات فردی و اجتماعی هم باشد.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، فتحي مدیرکل زندانهای استان اردبیل در سفر به شهرستان پارس آباد مغان با خانواده های زندانیان ديدار و ضمن بررسي مسائل مشکلات مطروحه آنها، دستور رسیدگی در اين زمينه را صادر كرد.وی در ادامه از مرکز اشتغال زندانیان پارس آباد نیز بازدید كرده و ضمن دیدار چهره به چهره با آنها طی سخنانی از آنها خواست تا با ارایه طرح های اشتغالزایی در رونق اقتصادی منطقه سهیم شده و خود را از رخوت زندان خارج کنند.

مدیرکل زندانهای استان اردبیل در این دیدار از مسئولین مرکز اشتغال پارس آباد خواست با همکاری مددجویان نسبت به رونق اشتغال در این مرکز اهتمام كرده و نگذارند اوقات زندانیان به بیهودگی صرف شود.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، اکبر بهنامجو در پایان سفرهای شهرستانی خود در جمع اهالی سرعین اظهار کرد: در ارتباط با راه آهن اردبیل – میانه ما وعده سه ساله برای تکمیل این پروژه داده‌ایم و هم چنان بر این وعده وفادار هستیم، به طوری که از اول اردیبهشت ماه روزشمار اجرای پروژه راه آهن اردبیل – میانه در ورودی شهر اردبیل نصب خواهد شد.  

وی افزود: ما با همراهی نمایندگان استان اردبیل از منابع مختلف نسبت به تامین اعتبار این پروژه اقدام می‌کنیم و اخیرا نمایندگان استان ۴۰ میلیارد تومان برای سرعت گرفتن احداث راه آهن کمک کرده‌اند و رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داده تا از منابع مختلف به ویژه معرفی پروژه از طریق بانک ملی به صندوق توسعه ملی، کمک قابل توجهی به راه آهن اردبیل انجام شود.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، مسابقه فوتسال و والیبال با حضور ۱۵ تیم دیروز رسما با حضور تماشاچیان و کارکنان شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان برگزارگردید.

در اولین روز این مسابقات در رشته ورزشی فوتسال که با حضور ده تیم از واحدهای مختلف شرکت برگزار گردید تیمهای دامپروری، کارخانه قند مغان حریفان خود را شکست دادند همچنین تیمهای انبار مرکزی ، مجتمع باغات ، کارخانه لبنیات و مجتمع زراعت با نتیجه مساوی به کار خود پایان دادند.

 

 

به گزارش مغانشهر،  در چهارمين روز از دهه مبارك فجر، فرماندار پارس آباد مغان با حضور در بخش مرکزی این شهرستان، 32 پروژه عمرانی را با اعتباری بالغ بر 69 میلیارد ريال افتتاح کرد.جدول گذاری و جوب کشی خیابان قصابان اجیرلو به طول یک کیلومتر در حاشیه بزرگراه ورودی شهر پارس آباد و زیرسازی خیابانهای امام خمینی (ره) و امام حسین(ع) به مساحت 11 هزار متر مربعی با مجموع اعتبار هزینه شده بیش از 340 میلیون تومانی از جمله طرح هايي بود كه فرماندار پارس آباد در دهستان اجیرلو آن را افتتاح كرد.

اكبر صمدي با بیان اینکه روستای اجیرلو به عنوان یکی از روستاهای بزرگ بخش مرکزی مورد توجه ویژه بوده، گفت: به موازات این طرح ها پروژه های متعدد برق، گاز رساني، بهداشتی و درمانی و عمران روستایی در حال اجرا و بهره برداری است و روفوژ جاده و بزرگراه پارس آباد به اجیرلو جز برنامه های عمرانی آتی این روستا خواهد بود.

 

 

 

به گزارش مغانشهر،  علی نظری شيخ احمد گفت: برگزاری کلینیک سیار صنعت در راستای برنامه های اقتصادی مقاومتی تعریف شده برای این شرکت می باشد تا مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مرتفع شود.وي افزود: در کلینیک سیار صنعتی مشاورین و متخصصین در رابطه با مسائل صنعت و تولیدی حضور داشته و با بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی مشاوره لازم را ارائه می کنند.

 

 

به گزارش مغانشهر،  داستانی که به نظر می‌رسد خیال تمام شدن ندارد. داستان خیابان و آسفالت در شهر پارس آباد است، شاید این داستان یکی از داستان‌های دوران کودکی ما هم بشود تا برای بچه‌های خود تعریف کنیم.

در جوامع امروز برای توسعه شهری آیتم‌های مختلفی وجود دارد. شاید کیفیت آسفالت را در آن نبینیم. در زمانی که جوامع صنعتی موارد مهمی همچون مسائل زیست محیطی، دسترسی به فضاها و سرانه‌های مورد نیاز، شبکه حمل و نقل عمومی، کیفیت فضاهای زیستی و شهری و آیتم‌های مشابه آن مورد تاکید است شهری همچون پارس آباد باید اندر خم یک آسفالت با کیفیت متوسط باشد!

 

 

 

به گزارش مغانشهر،  در قشلاق قنبرلو وسطی از توابع اصلاندوز کودک 3 ساله ای به نام میثم رنجبر زیر لاستیک های تانکر خاور آبرسانی جان باخت.

ما همیشه هستیم ...