به گزارش مغانشهر، خشکسالی باعث هجوم گسترده ملخ‌ها به مراتع و قشلاقات عشایرنشین بخش اصلاندوز در شهرستان پارس آبادمغان شده است.در آستانه فصل تابستان، مدتی است که هجوم گسترده ملخ‌ها به مراتع و قشلاقات عشایرنشین بخش اصلاندوز در شهرستان پارس آباد آغاز شده است؛ اتفاقی که اگر جلوي آن گرفته نشود علاوه بر ایجاد خسارت به مراتع و قشلاقات، آسایش و آرامش را از مردم این مناطق سلب می‌کند.

 

 

به گزارش مغانشهر، اخیرا جمعی از کارکنان کشت و صنعت و دامپروری مغان در تاريخ ٢٥ خرداد ماه مصادف با عيد فطر سال ٩٧ موفق به صعود کوه سبلان شدند. این گروه از روز جمعه از ساعت 4 صبح شروع کردند و در ساعت 11 صبح موفق به فتح قله کوه شدند.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، جمعي از طبیعت دوستان شهر اسلام‌آبادمغان در اعتراض به قطع درختان توت باغی به دلیل چهاربانده کردن جاده مقابل این باغ زنجیره انسانی تشکیل دادند.

 

 

به گزارش مغانشهر، خانش عيوض زاده در نشست با اصحاب رسانه كه با حضور شهردار پارس آباد برگزار شد، اظهار داشت: همه اعضاي شوراي شهر و شهرداري از مشکلات شهر پارس آباد آگاه بوده و دنبال يك راهکار و برنامه مدون برای رفع این حجم عظیم از مشکلات حوزه مدیریت شهری هستیم.

وي با بيان اينكه سهم شوراي شهر رسيدگي به مشكلات عموم مردم است، نقد منصفانه را زمينه توسعه شهري و آگاهی مردم در جامعه دانست و گفت: بر همين اساس شهروندان از بین کاندیدای دوره پنجم شورای اسلامی شهر هفت نفر را انتخاب کردند تا مشکلات شهری مرتفع شود.

 

 

به گزارش مغانشهر، رحمت انوری آذر در نخستین نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل شورای شهر پارس آباد برگزار شد، در تشريح عملكرد 6 ماهه شهرداري خود اظهار داشت: شهرداری پارس آباد از زمان آغاز فعالیت بنده با مشکلات جدی از قبيل، آب‌گرفتگی معابر سطح شهر، نبود وسایل بازی استاندارد در پارکها، ترافیک شهر، سرانه پایین فضای سبز و هزینه‌های بسیار این نهاد مواجه بود که در این مدت توانسته‌ایم با حمایت شورای شهر و تلاش همکاران این معضلات را کاهش و به حداقل برسانیم.

وی گفت: مهم ترین برنامه شهرداری در اولویت اول در شهرداری رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری، زیباسازی و طرح ساماندهی برخی پارک ها و ورود های شهر، رفت و ورب معابر شهری و در حوزه  فرهنگی و اجتماعی و ارتقای فرهنگ شهروندی و ایجاد نشاط و شادابی و امید به زندگی برای شهروندان شهر پارس آباد است.

 

 

به گزارش مغانشهر، در جلسه ای که به منظور بررسی آخرین وضعیت جاده های شمال استان اردبیل، با حضور مسئولان در پارس‌آباد برگزار شد، رئیس پلیس راه استان اردبيل گفت: بر اساس آمار پلیس راه، 70 درصد تصادفات منجر به فوت استان اردبيل مربوط به شمال اين استان و در جاده مغان رخ داده است.

سرهنگ فتاحي افزود: در سال 96 آمار فوت شدگان در جاده های شمال استان 74 نفر بوده که رقم قابل قابل توجهی است.

 

 

به گزارش مغانشهر، شکور پورحسین با اعلام اين خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری و 12 منطقه ویژه اقتصادی به مجلس ارسال شده و به صورت تک فوریتی مصوب شده اما به دلیل مصادف بودن با لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه هنوز در صحن علنی مجلس مطرح نشده است.

وی با اشاره به موظف شدن دولت برای تعیین مناطق در نظر گرفته شده برای منطقه آزاد تجاری مغان افزود: در نقشه اولیه شهرهای پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی برای ایجاد این منطقه در نظر گرفته شده و دولت این سه شهر را برای اجرای این طرح معرفی کرده است.

 

 

به گزارش مغانشهر، در این مراسم که در محوطه کانون پرورش فکری شماره یک پارس آباد و با همکاری اداره حفاظت محیط زیست اين شهرستان برگزار شد، علی برادران مربی مسئول مرکز یک پارس آباد به اهمیت توجه به محیط زیست و پاک نگهداشتن زمین اشاره و گفت: آنچه بر ما واجب است کم کردن حتی کوچکترین آلودگی از چهره زیبای زمین می باشد.

 

 

به گزارش مغانشهر، رضا کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده اصلاحیه نقشه منطقه آزاد تجارى صنعتى اردبیل که شامل مناطق نمین، گرمى، بیله‌سوار و پارس‌آباد است مورد تصویب کارگروه کارشناسى کمیسیون اقتصادى مجلس شوراى اسلامى قرار گرفت.

وی با اشاره به اصلاحات در نظر گرفته شده در نقشه منطقه آزاد استان بیان کرد: کاهش محدوده 30 هزار هکتاری به 10 هزار هکتار و اضافه کردن نمین به این محدوده از جمله اصلاحات در نظر گرفته شده برای این نقشه بود تا بتوانیم نقشه کامل و جامعی را برای منطقه آزاد اردبیل تدوین و مصوب کنیم.

 

 

به گزارش مغانشهر، رئیس پلیس راهور ناجا گفت: علل بیش از 85 درصد تصادفات در ایام اجرای طرح نوروزی، سرعت و سبقت غیر مجاز، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی است.

به گزارش عصر ایران به نقل از اعلام روز دوشنبه پلیس، سردار 'تقی مهری' در حاشیه بازدید سردار 'حسین اشتری' از قرارگاه نوروزی پلیس در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: اجرای طرح ویژه ترافیک نوروز از 24 اسفند سال 96 شروع شد و تا پایان تعطیلات ادامه پیدا خواهد کرد و با اقدامات صورت گرفته در اقصی نقاط کشور شاهد حضور مطلوب، گسترده پلیس و هماهنگی با تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی بودیم.

ما همیشه هستیم ...