به گزارش مغانشهر، به دنبال قوت گرفتن واگذاري شركت كشت و صنعت مغان و بخشي از سهام شركت پارس توسط سازمان خصوصي كشور، طايفه گيگلو در شهرستان پارس آباد با امضای طوماری خطاب به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبيل خواهان واگذاری اين دو شركت به صاحبان اصلي آن در منطقه شدند.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، کمیته دولتی آمار جمهوري آذربايجان گزارش داد: در شش ماه اول سال جاری میلادی تعداد گردشگران کشور آذربایجان به ایران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۲٫۸ درصد افزایش یافته است.بر اساس این گزارش، در نیمه اول سال جاری میلادی میزان سفر شهروندان جمهوری آذربایجان به کشورهای خارجی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶٫۳ درصد افزایش یافته و به دو میلیون و ۲۰ هزار نفر رسیده است.

 

 

به گزارش مغانشهر، علي علایی در جلسه کمیته پالایش شهرستان پارس آباد اظهار داشت: تسریع در فرآیند واگذاری اراضی جدید پایاب سدهای خداآفرین و عمارت مورد تاکید ویژه استاندار است و باید با تعیین تکلیف موضوع واگذاری از این فرصت برای افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال نهایت استفاده را ببریم.

وی از پالایش 5 هزار و 152 هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین خبر داد و گفت: در حوزه شبکه پایاب سد عمارت نيز دو تعاونی بهره برداری در غرب و شرق دره رود تشکیل شده است.

 

 

به گزارش مغانشهر، علی علایی روز چهارشنبه در جلسه کمیته عمران و امنیت مرزی با بیان اینکه مرزهای شهرستان پارس آباد جزو امن ترین مرزهای کشور می باشد، اظهار داشت: مردم مرزنشین شهرستان مرزبانان اصلی کشور هستند.وی با بیان اینکه اجرای ادامه طرح جاده مرزی با مشارکت مرزنشینان و کشاورزانی که اراضی آنها در کنار مرز قرار دارد پیگیری می شود از استقبال کشاورزان در فنس کشی در محدوده مرزی خبر داد.

 

 

به گزارش مغانشهر، بر خلاف برخی شایعات مبنی بر پیوستن اکبر ایمانی به تراکتورسازی تبریز، این هافبک ۲۶ ساله تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با عقد قراردادی رسما به صنعت نفت آبادان پیوست.ایمانی سابقه بازی در فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و پدیده خراسان را نیز دارد و در ترکیب اصلی سپاهان ۳ قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرده است.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، خشکسالی باعث هجوم گسترده ملخ‌ها به مراتع و قشلاقات عشایرنشین بخش اصلاندوز در شهرستان پارس آبادمغان شده است.در آستانه فصل تابستان، مدتی است که هجوم گسترده ملخ‌ها به مراتع و قشلاقات عشایرنشین بخش اصلاندوز در شهرستان پارس آباد آغاز شده است؛ اتفاقی که اگر جلوي آن گرفته نشود علاوه بر ایجاد خسارت به مراتع و قشلاقات، آسایش و آرامش را از مردم این مناطق سلب می‌کند.

 

 

به گزارش مغانشهر، اخیرا جمعی از کارکنان کشت و صنعت و دامپروری مغان در تاريخ ٢٥ خرداد ماه مصادف با عيد فطر سال ٩٧ موفق به صعود کوه سبلان شدند. این گروه از روز جمعه از ساعت 4 صبح شروع کردند و در ساعت 11 صبح موفق به فتح قله کوه شدند.

 

 

 

به گزارش مغانشهر، جمعي از طبیعت دوستان شهر اسلام‌آبادمغان در اعتراض به قطع درختان توت باغی به دلیل چهاربانده کردن جاده مقابل این باغ زنجیره انسانی تشکیل دادند.

 

 

به گزارش مغانشهر، خانش عيوض زاده در نشست با اصحاب رسانه كه با حضور شهردار پارس آباد برگزار شد، اظهار داشت: همه اعضاي شوراي شهر و شهرداري از مشکلات شهر پارس آباد آگاه بوده و دنبال يك راهکار و برنامه مدون برای رفع این حجم عظیم از مشکلات حوزه مدیریت شهری هستیم.

وي با بيان اينكه سهم شوراي شهر رسيدگي به مشكلات عموم مردم است، نقد منصفانه را زمينه توسعه شهري و آگاهی مردم در جامعه دانست و گفت: بر همين اساس شهروندان از بین کاندیدای دوره پنجم شورای اسلامی شهر هفت نفر را انتخاب کردند تا مشکلات شهری مرتفع شود.

 

 

به گزارش مغانشهر، رحمت انوری آذر در نخستین نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل شورای شهر پارس آباد برگزار شد، در تشريح عملكرد 6 ماهه شهرداري خود اظهار داشت: شهرداری پارس آباد از زمان آغاز فعالیت بنده با مشکلات جدی از قبيل، آب‌گرفتگی معابر سطح شهر، نبود وسایل بازی استاندارد در پارکها، ترافیک شهر، سرانه پایین فضای سبز و هزینه‌های بسیار این نهاد مواجه بود که در این مدت توانسته‌ایم با حمایت شورای شهر و تلاش همکاران این معضلات را کاهش و به حداقل برسانیم.

وی گفت: مهم ترین برنامه شهرداری در اولویت اول در شهرداری رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری، زیباسازی و طرح ساماندهی برخی پارک ها و ورود های شهر، رفت و ورب معابر شهری و در حوزه  فرهنگی و اجتماعی و ارتقای فرهنگ شهروندی و ایجاد نشاط و شادابی و امید به زندگی برای شهروندان شهر پارس آباد است.

ما همیشه هستیم ...