اکبر صمدی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران بر ضرورت تسریع در اجرای توسعه باند فرودگاه شهرستان پارس آبادمغان تاکید کرد و اظهار داشت: فرودگاه پارس آبادمغان به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان، نقش مهمی در توسعه و پیشرفت منطقه دارد.

 وی با اشاره به ضرورت بازگشایی فرودگاه این شهرستان و نقش تاثیرگذار آن در عمران و پیشرفت منطقه گفت: تلاش ما این است که این فرودگاه هرچه سریعتر بازگشایی شده و مردم از خدمات آن بهره مند شوند.

فرماندار پارس آباد با بیان اینکه در راستای توسعه باند فرودگاه پارس‌آبادمغان، سه هزارتن قیر برای این فرودگاه اختصاص یافته، افزود: با تامین قیرمورد نیاز، اجرای سه لایه آسفالت، تعریض ۱۶متری و ارتقای مقاومت باند، امکان برقراری پرواز و نشست و برخاست هواپیمای فوکر ۱۰۰ و ایرباس از این فرودگاه میسر خواهد بود.

 صمدی از سرگیری فعالیت فرودگاه پارس آبادمغان را از مطالبات و خواسته های اصلی مردم این شهرستان مرزی برشمرد و با تاکید بر بهسازی، تجهیز و گسترش سالن انتظار این فرودگاه، تصریح کرد: زیرساخت های این فرودگاه تا سه ماه آینده تکمیل و آماده بهره برداری می شود.

 فرماندار پارس آباد با اعلام اینکه طرح توسعه فرودگاه پارس آباد با شتاب خوبی در حال اجراست، ادامه داد: این فرودگاه با ایجاد پرواز و اطلاع رسانی مطلوب و استقبال و حمایت خوب شهروندان می تواند به یکی از فرودگاه های پررونق، کارآمد و پرتردد کشور تبدیل شود.

  وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است که این فرودگاه هرچه سریعتر بازگشایی شده و مردم از خدمات آن بهره مند شوند، بیان کرد: برای انجام پرواز از این فرودگاه، با ایرلاین های مختلف در حال مذاکره و رایزنی بوده که در این راستا نیازمند مساعدت مسوولان استانی و کشوری هستیم.
 
فرماندار شهرستان پارس آباد در ادامه همچنین با بیان اینکه طرح احداث بیمارستان 120 تختخوابی پارس آباد با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست، گفت: عملیات ساختمانی این بیمارستان تا یکسال آینده تکمیل و اماده بهره برداری شود.

 صمدی با بیان اینکه برای تکمیل ساختمان بیمارستان ۱۲۰تختخوابی در حال احداث این شهرستان حدود ۱۵میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: در این زمینه باید مسئولان اهتمام جدی داشته و با تسریع در روند عملیات اجرایی این پروژه‌ها زمینه تکمیل و بهره‌برداری از آنها را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز این بیمارستان تخصیص یافته، از تخصیص ۱۲۰میلیارد ریال برای احداث و راه اندازی کلینیک تخصصی سرطان و شیمی درمانی در محوطه این بیمارستان نیز خبر داد و گفت: با تکمیل و افتتاح این کلینیک و بیمارستان ۱۲۰تختخوابی، بخش مهمی از مشکلات و نارسایی های این منطقه مرزی در حوزه بهداشت و درمان برطرف خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم از خبرنگاران خبرگزاری تسنیم، ایرنا، دانا، خبرنگار آزاد صداوسیمای سبلان و تعدادی از فعالان مطبوعاتی در پوشش مناسب خبری انتخابات این شهرستان با اهدای لوح سپاس از سوی فرماندار تقدیر شد.

http://aranmoghan.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...