اکبر صمدی ظهر امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تأسیسات آبی مغان با تشریح موقعیت خاص منابع آبی و خاکی شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: تاکنون 600 میلیارد تومان برای اجرای سد و پایاب خداآفرین که 62 هزار هکتار از اراضی دیم را به آبی تبدیل می‌کند هزینه شده و در حال حاضر بیش از 42 درصد پیشرفت داشته و با تمام ظرفیت در حال اجرا است.

وی با بیان وظایف اعضای شورای حفاظت از منابع، مجاری و تأسیسات آبی مغان افزود: با توجه به اتمام طرح پمپاژ فتحعلی باید با اراده جمعی و رفع موانع موجود به واگذاری اراضی به بهره‌برداران عمل شود.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد با انتقاد از تغییر کاربری اراضی زراعی به باغات در سطح 2 هزار هکتار کشت باغات را در اراضی شیب‌دار مفید دانست و گفت: 18 هزار هکتار از اراضی شیب‌دار طرح خداآفرین برای احداث باغات پیش بینی شده است.

صمدی با بیان اینکه یک هزار و 200 هکتار در اراضی شامات پارس‌آباد برنج کشت می‌شود و از این مقدار 600 هکتار به علت خسارات به اماکن روستایی و شهری حاشیه ارس تا اجرای زهکشی ممنوع شده است، گفت: دستگاه‌های متولی با تمام ظرفیت از تصرفات غیرمجاز بستر و حریم رودخانه‌ها و جنگل‌ها ممانعت و برخورد کنند.

وی با تاکید بر فرهنگسازی در امر پیگیری از ریختن زباله به کانال‌ها بیان کرد: کشاورزان، ادارات امور آب و محیط زیست با همکاری بخشداران و دهیاران روستاها در زمینه جلوگیری از ریختن زباله‌های روستایی و ظروف سموم به کانال‌ها اقدام کنند.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد از خسارات بیش از 8 هزار هکتار از محصولات زراعی در بلایای طبیعی، تگرگ، طوفان و رعد و برق در شهرستان پارس‌آباد خبرداد و از امور آب مغان و جهاد کشاورزی شهرستان خواست برای رفاه حال کشاورزان خسارت دیده 15 هزار هکتار برای کشت دوم اقدام کنند.http://arastabar.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...