صمد نوری با اشاره به دستور العمل سازمان همیاری و شهرداری و دهیاری های کشور در این خصوص گفت: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور طی ارسال نامه ای به مدیران دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری های کل کشور خواستار اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل کارگری در شهرداری های کل کشور از تاریخ ۱/۱۲/۹۰ شده است.

وی ادامه داد: در این ابلاغیه آمده است با توجه به پیگیری ها و در خواست های مکرر شهرداری ها مبنی بر انجام اصلاحات در طرح طبقه بندی مشاغل کارگری و افزایش دستمزد کارگران موضوع به طور جدی توسط سازمان شهرداری ها در دستور کار قرار گیرد و در این خصوص جدول پیشنهادی اصلاح ،مزد شغل طرح طبقه بندی مشاغل کارگری را تهیه و تائیدیه وزارت کار و رفاه اجتماعی را اخذ کرد.
ایشان افزودند: طرح طبقه بندی مشاغل کارگری شهرداری ها در سال ۱۳۷۲ تصویب و در شهرداری ها اجرا شد و با توجه به اینکه در سالهای گذشته شرایط حاکم بر شهرداری ها و ماهیت پست های سازمانی دچار تغییر و تحول شده و طرح مذکور کارآیی لازم را برای پاسخگویی به نیاز کارگران شهرداریها را نداشته و کارگران از حداقل حقوق برخوردار بوده اند لذا سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اصلاح این طرح را بطور جدی در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود : با انجام ارزیابی های کارشناسی، اصلاحیه جدول مزد شغل طرح مذکور توسط دفتر تشکیلات و نیروی انسانی شهرداریها و دهیاری های کشور تهیه و با پیگیریهای مستمر و برگزاری جلسات با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تائیدیه آن از این وزارتخانه اخذ و جهت اجرا به شهرداریها ابلاغ شده است.
نوری یادآور شد: طبق ابلاغیه با اجرایی شدن این طرح به حقوق هر کارگر مشغول در شهرداریها مبلغ ناچیزی افزوده خواهد شد.
وی در پایان اظهار داشت: به منظور ایجاد آرامش خاطر و رضایت مندی کارگران پرتلاش شهرداری و ایجاد زمینه مناسب برای پرداخت دستمزد منصفانه و جلوگیری از تنش و دلسردی کارکنان و اجرایی شدن این طرح الزامی می باشد. شهرداری پارس آباد باید نسبت به اجرایی شدن این طرح اقدامات لازم را طبق دستور العمل و آئین نامه براساس مصوبه قانون کار در دستور کاری خود قرار دهد.
ایشان گفتند: اگر شهرداری احساس می کند که این طرح برای شهرداری بار مالی دارد پیشنهاد میشود مبلغ افزایش با اجرای این طرح ، جهت جبران بار مالی، با رضایت کارگران زحمتکش از ساعات اضافه کاری آنها کسر نمایند تا بهانه ای برای عدم اجرا نباشد.
طرح طبقه بندی مشاغل کارگری حق مسلم کارگران است.
http://arasrasa.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...