نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اردبيل گفت: نام "مغان" برای منطقه آزاد هیچ مخالفی ندارد و این موضوع نباید موجب شکاف و بدبینی گردد.حضرت آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل، اظهار داشت: وحدت، یکپارچگی و همدلی در استان، اولویت اول ماست؛ از این رو مسئولین استان باید همه به زمینه های اختلاف حساس باشند و مانع از بروز زمینه های اختلاف شوند.

وی ادامه داد: ما در استان به منزله یک خانواده هستیم و همه ی نقاط استان تحت نگاه های حمایتی یکسان مسؤولین قرار دارند و مسئولین استان برای رشد و اعتلاء تمام نقاط استان با تمام توان تلاش می کنند.

نام "مغان" برای منطقه آزاد هیچ مخالفی ندارد

خطیب جمعه اردبیل، در این خصوص به حسّاسیت بعضی از هم استانی ها به نام گذاری منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: این موضوع نباید موجب شکاف، بدبینی، تنافر و تدابر گردد و نام گذاری منطقه آزاد مثل سایر مناطق به نام خود منطقه یعنی "مغان" هیچ مشکل و محذور و مخالفی ندارد مخصوصا که نوع نام تأثیری در آثار، برکات، محدوده و مدیریت منطقه آزاد ندارد.

وی افزود: همه ما باید به جای اشتغال به اینگونه امور نازل، باید در مسیر منافع کلان استان تلاش کنیم.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها از تلاشهای ارزنده، ماندگار و کم نظیر شهردار محترم اردبیل تجلیل و همگان را به رعایت مصالح عالیه شهر دعوت کرد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به فرمایش رئیس جمهور که اخیراً گفته در این دولت روی حمل و نقل ریلی سرمایه گذاری بزرگی کرده ایم، سؤال کرد:  چرا استان اردبیل از این سرمایه گذاری عظیم سهمی ندارد؟

حضرت آیت الله عاملی، ادامه داد: آیا برقی کردن خط ریل بعضی از استانها یا وی آی پی(VIP)  کردن خط بعضی دیگر از استانها یا سریع السیر کردن خط قطار استان دیگر اولویت دارد یا استانی که هنوز از اصل این نعمت بی بهره است؟

وی از نمایندگان خواست این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

عاملی افزود: اینکه برای استانی شهرک پتروشیمی درست شود و استانی دیگر از اصل این نعمت محروم باشد، قطعاً موجب باورسوزی خواهد شد.

حضرت آیت الله عاملی در ادامه به طور مبسوط راجع به کودتای ترکیه صحبت کرد و آن را در تضعیف یک کشور اسلامی دانست و گفت: اگر ادعای دولت مردان ترکیه صحیح باشد که سیا و امریکا پشت این قضیه است، این ادعا باید در رفتار دولت ترکیه خود را نشان دهد و حاکمیت ترکیه از ائتلاف آمریکایی در منطقه فاصله بگیرد و رئیس دولت ترکیه به جای اینکه بگوید به زودی در مسجد اموی دمشق نماز خواهم خواند، باید بگوید به زودی در مسجد الاقصی  و در قدس نماز خواهم خواند نه اینکه صمیمانه ترین روابط رسمی را با اسرائیل شروع کند.

منبع: سبلانه

 

http://aranmoghan.ir/

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...