وزیر کشور گفت: تصمیم در باره حذف گمرک اصلاندوز از فهرست مناطق تردد مرزی ربطی به مسایل دیگر استانها نداشته و اکنون نیز اگر خواست عمومی فعال شدن آن باشد دولت در تصمیم خود تجدید نظر می کند.عبدالرضا رحمانی فضلی چهارشنبه شب در گفت و گوی تلویزیونی در شبکه سبلان اردبیل افزود: تصمیم در این باره بر اساس نظر کارشناسان بود اما دولت به نظر و خواست مردم احترام می گذارد و موضوع می تواند بار دیگر به راحتی در هیات دولت بررسی شود.

وی با اشاره به امنیت مرزی ، اجتماعی و فرهنگی حاکم در استان اردبیل گفت: این استان هم اکنون با هیچ تهدید امنیتی و فرهنگی مواجه نمی باشد.

وی اظهار کرد: استان اردبیل از نظر امنیت در رتبه اول و یا دوم کشور است و در زمینه آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد نیز در رده های پایین در بین استانهای کشور قرار دارد.

رحمانی فضلی در باره بیکاری نیز گفت : مسئله اشتغال یک موضوع سراسری است ، استخدام در دستگاههای دولتی بسیار محدود شده و اکنون تنها اقتصاد مقاومتی راهکار رفع این مشکل است.

وی تاکید کرد که کمک به بخش خصوصی و وارد شدن آحاد مردم به تولید ثروت و مشارکت در سرمایه گذاری راه حل رفع معضل بیکاری در کشور می باشد.

وی تاکید کرد که برای توسعه باید یک مسابقه بین افراد جامعه شکل بگیرد و همه مردم دغدغه اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

وزیر کشور با بیان اینکه در کشور با مشکل توسعه متوازن روبرو می باشیم افزود: نظام برنامه ریزی و اقتصادی به ارث رسیده از نظام طاغوتی باعث ایجاد فاصله بین استانها شده و پس از انقلاب نیز با وجود خدمات ارزنده نظام هنوز این شکاف برطرف نشده است.

وی تشریح کرد: برای رفع این مشکل باید به اقتصاد متکی برمردم که همانا اقتصاد مقاومتی است تکیه کرد و در کنار آن دولت نیز در رعایت عدالت اقتصادی ، اجتماعی بویژه در مناطق مرزی و محروم باید کوشا باشد.

وی تاکید کرد که دولت تدبیر و امید در جهت توسعه متوازن در کشور برنامه ریزی نموده و توجه خود را معطوف به استانهای محرومی چون سیستان و بلوچستان ، اردبیل و .. کرده و بر این اساس نخستین سفرهای رییس جمهوری به این استانها بوده است.

وی اضافه کرد: در استان سیستان و بلوچستان در سه سال گذشته به اندازه 15 سال گذشته کار شده و در اردبیل نیز در جریان سفر رییس جمهوری تصمیم های خوبی مصوب شده و اکنون پروژه های مهمی در استان در حال احراست.

وزیر کشور با اشاره به شرایط مناسب پس از برجام در کشور گفت: برای سرمایه گذاری شرایط خوبی فراهم شده است و تحرک در این بخش بیشتر شده است ، در زمینه تولید و صدور نفت نیز موفقیت های خوبی بدست آمده است و فضای موجود نشان می دهد که راه را درست طی می کنیم.http://www.irna.ir

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...