سواحل رودخانه مرزي ارس در امتداد شهر اسلام آباد منطقه زیبا و دیدنی است که متاسفانه مورد بی‌مهری قرار گرفته و در انبوهي از زباله‌هاي دفن شده است.شهر اسلام آباد از توابع پارس آبادمغان، شهری با طبیعتی زیباست. طبیعت اطراف این شهر را درختان جنگلی سواحل ارس تشکیل می دهد و هر مسافری که از مسیر این شهر عبور می کند شاهد طبیعتی زیباست که موجب جذب آنها برای گذراندن اوقات فراغت خود در این منطقه می شود.

اين شهر مرزي كه نقش اتصال دهنده شهرهاي پارس آباد و اصلاندوز را دارد در حالي در كناره هاي رودخانه مرزي ارس واقع شده است كه طي ساليان اخير سواحل ارس در اين شهر مورد بي مهري قرار گرفته و تبديل به محلي براي تخليه زباله‌ها شده است بطوري كه هر روز ماشين ‌های حمل زباله شهرداری مرتب در حال رفت و آمد و تخلیه زباله در این منطقه زیبای جنگلی هستند.

هر چند موضوع رهاسازي زباله ها بطور کاملا غير بهداشتي در عرصه هاي طبيعي موضوع جديدي نيست اما هيچگاه کهنه هم نخواهد شد بويژه که هر روز شاهد حرف و حديث هاي بسياري درباره آلودگي رودخانه مرزي ارس هستيم.

به هر ترتیب باید اذعان کرد که تخليه زباله در امتداد سواحل رود ارس شهر اسلام آباد و نزديك جاده اي كه روزانه محل تردد صدها خودرو از اين مسير است باعث ایجاد نمایی نامناسب از طبیعت این منطقه و در کنار آن آلودگی محیط اطراف خود می شود. و سوال برانگیز است كه زباله های شهري درست در چند متري مركز بهداشت و درمان اسلام آباد تخليه مي شود بدون اينكه نسبت به اعتراضي شود!

به هر حال رهاسازي زباله ها در اين عرصه ها و نفوذ آن به طبيعت و رودخانه ها سلامت محيط زيست، جامعه انساني و حيات وحش را با مشکلات جدي مواجه خواهد کرد. اين کار به لحاظ اخلاقي نيز بسيار زشت و ناپسند بوده و اميد آن مي رود که مسئولين در اين خصوص چاره اي بيانديشند.

 

تصاوير از ياشيل مغان

 

 

http://aranmoghan.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...