مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل از بارش برف در برخی راههای ارتباطی این استان خبر داد.این مرکز روز سه شنبه اعلام کرد: در راههای ارتباطی اردبیل - آستارا قبل و بعد از تونل حیران و نیز گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم بارش برف آغاز شده و سطح جاده ها خیس و لغزنده است.
بر اساس این گزارش کناره های بیشتر جاده های ارتباطی استان اردبیل نیز پوشیده از برف است.
مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بر لزوم همراه داشتن تجهیزات زمستانی و رعایت احتیاط و سرعت مطمئنه از سوی رانندگان تاکید کرده است.
همچنین بر اساس پیش بینی پایگاه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی استان اردبیل ، دمای هوا امروز (سه شنبه) در سردترین ساعات در برخی مناطق مرکزی و جنوبی استان به زیر صفر می رسد و دمای زیر صفر همراه با بارندگی موجب بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان خواهد شد.

بر اساس این گزارش ، این وضعیت جوی تا روز پنجشنبه در منطقه تداوم خواهد یافت.
اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف
خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: عارف شیرزادhttp://www.irna.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...