فرماندار پارس آباد مغان گفت: با تلاش و هوشیاری نیروهای مرزبانی، هم اکنون آرامش و امنیت پایدار در مرزهای مشترک پارس آباد و جمهوری آذربایجان برقرار است.اکبر صمدی روز دوشنبه در نشست با فرمانده مرزبانی استان اردبیل افزود: امنیت یک موضوع بسیار مهم و حیاتی و بستر ساز توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور است که باید همواره مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با قدردانی از تلاش شبانه روزی مرزبانان و مرزنشینان در حفظ و صیانت از مرزهای منطقه اظهار کرد: مرزنشینان به عنوان مرزبانان واقعی جامعه، نقش مهمی در تامین امنیت در نوار مرزی دارند.
وی ضمن تاکید بر لحاظ قراردادن زیر ساخت های مرزبانی، به مطالبات و خواسته های مردم از جمله ایجاد تسهیلات و تمهیدات لازم برای برگزاری جشنواره های ماهیگیری و راه اندازی تفرجگاه در حاشیه رودخانه و مناطق جنگلی ارس اشاره کرد و مساعدت مرزبانی را خواستار شد.

وی به هماهنگی و همکاری شهرداری پارس آباد با مرزبانی در فنس کشی تفرجگاه ساحلی ارس تاکید کرد.
فرمانده مرزبانی استان اردبیل نیز گفت: مرزهای پارس آباد با کشور مقابل کاملاً آرام و امن بوده و با مرزبانان کشور مقابل با صفا و صمیمت در ارتباط هستیم .
سرهنگ 'علی طاهری'، ارتقاء آمادگی عملیاتی و تعاملات و کاهش آسیب پذیری را جزو اولویت های کاری مرزبانی استان عنوان و بیان کرد: مرزبانی اردبیل از نظر عملکرد و کارآمدی در میان 16استان مرزی ، جز استان های برتر بوده و رتبه سوم کشوری را داراست.
وی با بیان اینکه این شهرستان در بحث میزان کشفیات مواد مخدر جهش خوبی نسبت به پارسال داشته است، اظهار کرد: هنگ مرزی پارس آباد همچنین در زمینه کشف مشروبات الکلی، سیگار خارجی، تجهیزات گیرنده ماهواره و نیز انسداد مرزی به توفیقات خوبی دست یافته است.
پارس آباد مغان به عنوان دومین شهرستان بزرگ و پرجمعیت استان در 230کیلومتری شمال اردبیل واقع است.
این شهرستان حدود 100کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان دارد.
خبرنگار: اسدالله فولادی ** انتشاردهنده : سیفعلی موسی زادهhttp://www.irna.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...