عدیل سروی روز جمعه در جریان بازدید ازمراکز خرید تضمینی پنبه شهرستان پارس آباد افزود: قیمت تضمینی خرید این محصول توسط دولت 2هزار و932 ریال با رقم 2سفید تعیین شده و تاکنون هشت میلیارد ریال بابت خرید این محصول به پنبه کاران پرداخت شده است.
وی سطح زیر کشت پنبه در شهرستان پارس آباد مغان را 2هزارو 750 هکتار ذکر و اضافه کرد: پس ازآماده شدن محلوج محصول به کارخانه های ریسندگی وبافندگی درسایر استان ها ارسال می گردد.

سروی همچنین دربازید از مراکز خرید سویا نیز سطح زیر کشت این محصول را 10هزارو300هکتار ذکرکرد و گفت: تاکنون 13هزار تن سویا از کشاورزان خریداری شده وپیش بینی تولید و خرید این محصول نزدیک به 27هزارتن می باشد.
او با بیان اینکه پنج مرکز تضمینی خرید سویا در شهرستان پارس آباد به صورت شبانه روزی فعال است، بیان کرد: پس از خرید محصول سویا ، به علت حساسیت فساد پذیری، محصول بلافاصله به کارخانه های روغن کشی ارسال می گردد.
وی همچنین سطح زیر کشت ذرت دانه ای کشت دوم شهرستان پارس آباد را 2هزارو400هکتار ذکرکرد و افزود: پیش بینی امسال برای تولید این محصول 12هزار تن می باشد.
او اضافه کرد: یک مرکز خرید تضمینی ذرت دانه ای درشهرستان پارس آباد به صورت شبانه روزی با قیمت 10هزارو380ریال ذرت دانه ای کشاورزان را خریداری می کند.
سروی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی وعدم وابستگی به واردات گفت : این سازمان در تلاش است تا با افزایش تولید به سهم خود در خودکفایی محصولات کشاورزی در کشور تاثیرگذار باشد.
خبرنگارو انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده

 

 

 

 

http://www.irna.ir 

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...