پیش از ظهر امروز نشست کمیته مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام (زئونوز) در سالن جلسات بخشداری اصلاندوز به منظور بررسی وضعیت بیماری تب مالت در سطح بخش به همت مرکز بهداشت و درمان اصلاندوز برگزار شد.

آیت جهانبانی معاون بخشدار اصلاندوز در این نشست با اشاره به اهمیت بررسی بیماری‌های مشترک انسان و دام اظهار کرد: تب مالت یکی از مهم‌ترین بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است که انجام اقدامات هماهنگ و همکاری بین بخش‌های مختلف از جمله مدارس و دهیاران در روستاها و پایگاههای مقاومت بسیج از شروط اصلی موفقیت در کنترل این بیماری است.

اسماعیلی رییس مرکز بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد نیز در این نشست به تشریح وضعیت بیماری تب مالت، روند بروز و پراکندگی آن در شهرستان پارس آباد و اصلاندوز پرداخت.

وی آموزش و اطلاع رسانی ،واکسیناسیون و نظارت را از جمله راهکارهای کنترل و پیشگیری از تب مالت دانست و گفت:بهترین محل برای اطلاع رسانی و آگاهسازی مردم مدارس است که دانش آموزان را از این بیماری آشنا کنیم.

اسماعیلی خواستار همکاری همه جانبه شبکه بهداشت و درمان ،دامپزشکی ،جهاد کشاورزی،مسئولان ،نیروهای نطامی و انتظامی ،شوراها و دهیاران بخش اصلاندوز در رابطه با کنترل بیماری تب مالت شد.

همچنین در این جلسه  با توجه به نارضایتی مردم و خانواده ها از افزایش سگهای ولگرد در سطح شهر اصلاندوز مقرر شد روال قانونی در مورد سگهای ولگرد چه زنده گیری و چه اتلاف در جلسات بعدی  بررسی شود.

مباحت مربوط به آنفوانزای پرندگان،مقابله با بیماری شپش در مدارس،سگ گزیدگی از جمله مواردی بودند که در این جلسه بحث و بررسی شد.

در ادامه این نشست یکی از کارشناسان بهداشت شهرستان آمار و وضعیت بیماری تب مالت و سگ گزیدگی و اقدامات انجام شده در حوزه دامی برای کنترل این بیماری را تشریح کرد.

در پایان تعدادی از شرکت کنندگان در جلسه از جمله فرمانده سپاه ناحیه عشایری،سرپرست شهرداری اصلاندوز،رییس آموزش و پرورش،فرمانده انتظامی اصلاندوز،برخی از دهیاران و سرپرست مرکز بهداشت و درمان اصلاندوز نظرات و پینشهادات خود را برای مقابله و کنترل بیماری تب مالت و دیگر بیماری ها ارائه دادند.

 

 http://arastabar.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...