قاسم رحیمی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون در اردبیل اظهار داشت:‌ استان اردبیل بر اساس آمارهای ارائه شده در سالهای گذشته طبق پیش‌بینی‌ها یک میلیون و 286 هزار نفر جمعیت دارد که 49 درصد جمعیت جنسیت مرد و مابقی زن هستند و 67 درصد این جمعیت نیز شهرنشین و ما بقی جمعیت در روستاهای استان اردبیل ساکن هستند.

وی افزود: جمعیت فعال استان اردبیل به تفکیک وضعیت اقتصادی بیش از 456 هزار نفر است که از این تعداد بیش از 398 هزار نفر دارای شغل هستند و با توجه به این آمار 87 درصد جمعیت اقتصادی استان اردبیل دارای شغل هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به وضعیت تحصیلی شاغلان استان اردبیل گفت: 47.5 درصد شاغلان استان اردبیل دارای مدرک زیردیپلم، 15.8 درصد جمعیت شاغلان داری مدرک دیپلم، 18 درصد دارای مدرک دانشگاهی و 18.7 درصد نیز فاقد مدرک تحصیلی و بی‌سواد هستند که در سال گذشته نرخ مشارکت اقتصادی استان اردبیل 43.7 درصد بوده است.

رحیمی تصریح کرد: ‌33.8 درصد جمعیت شاغلان در حوزه کشاورزی، 25.6 درصد در حوزه صنعت و 40.6 درصد در حوزه خدماتی شاغل بوده و فعالیت می‌کنند که از تعداد این آمار حدود 12 درصد شاغلان بخش دولتی و در حدود 88 درصد نیز شاغلان بخش خصوصی را تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: در استان اردبیل 12 هزار و 607 کارگاه کارگری وجود دارد که 94 هزار و 331 نفر در این کارگاه‌ها مشغول کار هستند ولی با این وجود نرخ بیکاری در استان اردبیل از میانگین کشوری بالاتر بوده به طوری که آمار میانگین کشوری 11 درصد و در استان اردبیل 12.8 درصد است.http://www.savalankhabar.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...