وحید امیرلر دبیر کار و فناوری مدارس منطقه و پژوهش سرای وحدت هشجین در این خصوص اظهارداشت : این پهباد هوایی که قابلیت حمل اشیاء را دارد با همکاری هشت دانش آموز پایه ی نهم روستای نساز ساخته شده است .وی با اشاره به اینکه این پهباد در عرض دو ماه و با هزینه ی شخصی این دانش آموزان و با حمایت پژوهش سرای وحدت هشجین ساخته شده است افزود: این دانش آموزان که شش نفر آن ها دختر و دو نفردیگر از دانش آموزان پسر مدرسه ی بتول نساز هستند با ایده وخلاقیت خودشان توانستند این پهباد هوایی را به پرواز در آورند.

دبیر کار و فناوری مدرسه بتول هزینه ساخت این پهباد را بالغ بر 700 هزارتومان اعلام کرد که  با امکانات خیلی ساده و کم هزینه طراحی و ساخته شده است و می تواند به مدت بیست دقیقه در آسمان پرواز کند.

امیرلر افزود : دانش آموزان علی احدی ، عباس آذری ، نازنین قاسمی زینب سعادتی ، مهسا قلیزاده ، زهرا احدی ، فاطمه هلالی و نگار نباتی توانستند با همکاری و مشارکت یکدیگر این پهباد هوایی را طراحی کنند و این شروعی برای موفقیت های بعدی این عزیزان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این هشت دانش آموز مخترع با وجود تحصیل در یک منطقه روستایی و محروم موفق به انجام به چنین کار خلاقانه ای شدند افزود: دانش آموزان با این اقدام عملیاتی ساخت پهباد توانستند بگویند که ما می توانیم کارهای بزرگ تر وهدفمندتری را برای جامعه خود انجام دهیم.

 

 
http://arastabar.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...