اين خودرو کوچکترین نمونه بنزين سوز جهان با گيربكس اتومات است كه مشابه خارجي ندارد و قادر است در هر 100 كيلومتر 4 ليتر بنزين مصرف كرده و به راهش ادامه دهد.عسگر ايزدي سازنده اين خودرو كه شغلش مكانيكي بوده، در اين باره مي گويد: ايده ساخت اين خودرو را از جايي به ذهنم خطور كرد كه تولد پسرم بوده و از آنجايي كه براي تولدش از من ماشين برقي مي خواست و از سويي چون قيمت خودروي برقي در بازار 2 ميليون تومان بود براي همين به فكر ساخت اين خودرو افتادم.

اين مبتكر پارس آبادي گفت: چون حرفه من مكانيكي بوده اين توانايي را در خود ديدم كه اين ماشين را با تمام امكانات از قبيل بدنه، سينه داشبورت، گلگیر، صندلي، كاپوت و چراغ هاي جلو و عقب طراحي و بسازم.ايزدي افزود: اين خودرو کوچکترین و سبك ترين نمونه يك خودرو بنزيني در جهان بوده كه قادر است در هر 100 كيلومتر 4 ليتر بنزين مصرف كرده و مي تواند تا 120 كيلومتر در ساعت حركت كند.

اين جوان خلاق پارس آبادي با بيان اينكه اين ماشين در ابتدا بصورت دنده اي طراحي شده بود، گفت: از آنجا كه اين ماشين را براي پسرم طراحي و ساخته بودم و در دنده عوض كردن خودرو اذيت مي شد، گيربكس اين ماشين را از دستي به اتومات تبديل كرده تا براحتي بتواند كنترل اين ماشين را در دست بگيرد.

ايزدي تصريح كرد: براي ساخت اين خودرو، يك ميليون 600 هزار تومان هزينه كرده و اگر مسوولان حمايت كنند توانايي اين را دارد كه اين خودرو را بصورت دو يا سه نفره طراحي و به مرحله انبوه برساند.

اين ماشين همچنين داراي تمامي امكانات از قبيل بوق، راهنما و ضبط صوت بوده و در صورت پلاك گذاري اين خودرو مي تواند بهترين و مطمئن ترين وسيله جهت جايگزين براي موتورسيكلت ها باشد.

 

 

گزارش از يعقوب شجاعي

http://aranmoghan.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...