آرام حلیم روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بیله سوار افزود: همچنین 71 نفر از مصرف کنندگان مواد مخدر و 11 نفر از توزیع کنندگان در حوزه مواد مخدر دستگیر شدند و 6 دستگاه خودرو سبک و 2 دستگاه موتورسیکلت قاچاقچیان نیز توقیف شد.
او با اشاره به تعامل خوب دستگاه های اجرایی در مبارزه با مواد مخدر گفت: در سال جاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رتبه برتر استانی را در ابعاد مختلف بخود اختصاص داد.

حلیم با تاکید بر اینکه برنامه دشمن آلوده کردن دانشجویان و دانش آموزان به مواد مخدر است تشریح کرد: پویایی و نشاط جامعه ما در دستان دانش آموزان و دانشجویان است و باید در زمینه برخورد با قاچاقچیان ، آموزش همگانی و بازگرداندن یک جوان به زندگی پس از آلوده شدن به مواد مخدر و ترک آن دوباره تلاش شود.
وی با تاکید بر اینکه مبارزه با پدیده مواد مخدر تنها وظیفه نیروی انتظامی نیست و خانواده‌ها نیز در این مسیر باید یار و یاور نیروی انتظامی باشند افزود: مواد مخدر یکی از علل کاستی ‌های زندگی است و کسانی به مواد مخدر روی می‌آورند که نتوانسته ‌اند به مشکلات زندگی فارغ آیند.
وی گفت: آموزش مهارت های زندگی بهترین واکسن پیشگیری در برابر صدمات و آسیب های خطرناک مواد مخدر برای جامعه است و خانواده ها ، مدارس ، آموزش و پرورش ، مساجد ، رسانه ها و جراید نقشی اثرگذار در ترویج آموزه ‌های دینی ، آگاه‌ سازی و اطلاع‌ رسانی دارند.
او اظهار کرد: پیشگیری آسان تر از درمان است و باید در این زمینه آموزش‌ های لازم ارائه شود.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری بیله سوار ، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانداری اردبیل نیز در این جلسه از اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر بیله سوار به دلیل کسب رتبه ممتاز شهرستان در ارزیابی شورای هماهنگی مواد مخدر شهرستان های استان و نیز رییس بهزیستی بیله سوار به خاطر عملکرد مطلوب در حوزه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی قدردانی کرد.
بیله سوار مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
روزانه حدود سه هزار مسافر از طریق گمرک مرزی بیله سوار بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان تردد می کنند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: عارف شیرزاد

 

 

 
http://www.irna.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...