محدوده منطقه آزاد تجاری - صنعتی استان اردبیل با مساحت تقریبی 34000 هکتار شامل شهرستان های گرمی، بیله سوار و پارس آباد به تصویب کارگروه تخصصی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رسید .محدوده منطقه آزاد تجاری - صنعتی استان اردبیل با مساحت تقریبی 34000 هکتار شامل شهرستان های گرمی، بیله سوار و پارس آباد به تصویب کارگروه تخصصی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رسید .

به گزارش پایگاه خبرگزاری خبرآنلاین از اردبیل؛ مجید خدابخش، استاندار اردبیل در جلسه کارگروه تخصصی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که به منظور بررسی محدوده هفت منطقه آزاد جدید روزبیست و هشتم دی ماه تشکیل شده بود، در دفاع از محدوده پیشنهادی منطقه آزاد استان اردبیل به مزیت های شهرستان های پارس آباد، گرمی و بیله سوار اشاره کرد و منطقه آزاد را فرصتی فراروی این شهرستان ها دانست که با ورود سرمایه های خارجی و فن آوری های نوین، صنعت کشاورزی منطقه را متحول خواهد ساخت.

استاندار اردبیل در دفاع از نقاط تعیین شده در سه شهرستان، به ویژگی ها و قابلیت های منطقه مغان و به ویژه شهرستان گرمی اشاره کرده و استقرار بخشی از منطقه آزاد در این شهرستان را موجب شکوفایی قابلیت ها و رفع محرومیت هاعنوان کرد.

در ادامه محدوده منطقه آزاد استان اردبیل با مساحت تقریبی 34000 هکتار واقع در شهرستان های گرمی، بیله سوار و پارس آباد به تصویب کارگروه رسید .

محدوده هفت منطقه آزاد بعد از تصویب در این کارگروه به شورای عالی مناطق آزاد ارایه و بعد از تصویب در آن شورا، به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، سازمان های حفاظت محیط زیست و برنامه و بودجه هم حضور داشتند.


http://www.khabaronline.ir/

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...