غریب منوچهری در حاشیه بازبینی آثار نمایشی متقاضی شرکت در جشنواره تئاتر فجر مغان گفت:‌ این جشنواره به مدت ۲۰ روز در سه سالن مجموعه فرهنگی- سینمایی انقلاب، مجتمع فرهنگی و هنری آراز و پلاتوي مجتمع آراز شهرستان پارس آباد برگزار می‌شود.وی با اشاره به استقبال گروه‌های هنری از این جشنواره، افزود: در مجموع 10 نمایش متقاضی از شهرستان پارس‌آباد از سه‌ماه پیش تمرین خود را شروع کرده‌اند و آثاری از شهرستان‌های بیله‌سوار و اردبیل متقاضی شرکت در این جشنواره هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس‌آباد با بيان اينكه قرار بود شهرستان‌های شاهرود، تهران و تبریز نیز به‌صورت متقاضی مهمان، در اين جشنواره حضور داشته باشند، تصريح كرد: به‌دلیل مشکلات اعتباری و محدودیت‌هایی که در سالن‌های اجرایی داشتيم از حضور این گروه‌های مهمان معذور شدیم هر چند اگر در آینده موفق به رفع نواقص شویم می‌توانیم از حضور این مهمانان استفاده كنيم.

منوچهري افزود: در هفدهمين جشنواره تئاتر فجر مغان یک گروه از مرکز استان اردبیل و گروه دیگری از شهرستان بیله‌سوار که نماینده استان در جشنواره بین‌المللی فجر امسال است، حضور خواهند داشت.

وي با تاکید بر جنبه‌های اجرای عمومی و کارگاهی این جشنواره اعلام کرد: در طول این جشنواره، چهار کارگاه توسط اساتید و کارشناسان حوزه تئاتر منطقه و استان برگزار خواهد شد و در صورت امکان برای دعوت از اساتیدی از تهران جهت استفاده در این کارگاه‌ها رایزنی خواهیم کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس‌آباد با اشاره به سفر هیأت بازبین استانی به اين شهرستان اظهار داشت: 10 گروه متقاضی از شهرستان پارس‌آباد از سوی شورای نظارت استان و همچنین اداره هنرهای نمایشی اداره کل استان اردبیل بازبینی شدند و قرار است نمایش‌های منتخب شهرستان‌های پارس‌آباد، اردبیل و بیله‌سوار همزمان با ایام‌الله دهه فجر به روی صحنه بروند.

منوچهري گفت: تاکید بر اجرای عمومی در این جشنواره از اين جهت است که از تمام گروه‌های نمایشی حمایت کنیم تا با اجرای حداقل پنج اجرا در طول برگزاری جشنواره در زمینه جذب مخاطب فعالیت کنند و این کار زمینه‌ای باشد برای آشتی‌دادن مردم با تئاتر.

گفتني است، هفدهمین جشنواره تئاتر فجر مغان با محوریت کارگاه‌های آموزشی برای گروه‌های شرکت‌کننده و اجرای تئاتر برای عموم مردم همزمان با ایام‌الله دهه فجر در پارس‌آباد برگزار می‌شود.

 


http://aranmoghan.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...