مجید خدابخش در آیین افتتاح پروژه‌های دهه فجر شهرستان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر سرمایه‌گذاری قابل‌ توجهی در شمال استان برای تبدیل ۶۲ هزار هکتار اراضی دیم به آبی محقق شده است.وی افزود: افزایش تولید محصول کشاورزی استان به واسطه این تحول تا زمانی که با صنایع دانش‌بنیان گره نخورده است، محسوس نخواهد بود و به همین دلیل پارک علم و فناوری در استان ایجاد شده است.

استاندار اردبیل تأکید کرد: بعد از تولید محصولات با ارزش‌افزوده بالا می‌بایست برای بازار فروش برنامه‌ریزی کرد که با توجه به بررسی‌های صورت گرفته مناسب‌ ترین بازار فروش محصولات کشاورزی استان کشور روسیه است.

خدابخش با یادآوری طرح پیشنهاد سرمایه‌گذاری به آذری‌ها در شمال استان به دلیل در اختیار داشتن بازار صنایع غذایی روسیه اضافه کرد: در پی طرح این پیشنهاد نحوه ارسال محصولات به روسیه مطرح شد که ما راه‌اندازی بندر خشک در اصلاندوز را پیشنهاد کردیم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه راه‌آهن اردبیل- پارس‌آباد فعلاً مطالعه نشده است، بهترین گزینه انتقال محصولات تولیدی استان بندر خشک است.

به گفته استاندار اردبیل مشکل راه‌اندازی بندر خشک تصویب نقطه مرزی اصلاندوز بود که اخیراً در کارگروه تخصصی تصویب شده و به دنبال آن هستیم که تا پایان سال مصوبه از هیئت دولت نیز اخذ شود.

خدابخش با تأکید به اینکه آبادانی و توسعه استان با صرف اعتبارات دولتی ممکن نیست، ادامه داد: لازم است سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعال شود و در واقع جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیز از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.


http://www.savalankhabar.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...