محمد ضارب‌نیا عصر روز سه شنبه در جلسه هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل اظهار داشت: در استان اردبیل 21 مرکز علمی کاربردی داریم که از این تعداد، مرکز خانه کارگر پارس‌آباد بیشترین دانشجو و مرکز جهاد کشاورزی مغان و فنی و حرفه‌ای اردبیل کمترین دانشجو را دارند.

مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: بازدیدهای دفتر نظارت از ابتدای سال شروع و با توجه به مشاهدات، نظارتهای انجام یافته و گزارشات واصله تصمیم گرفته شد که به طور ویژه در ایام امتحانات نیز بازدیدهایی داشته باشیم به طوری که در سال 95 از اکثر مراکز دو بار بازدید انجام شده است.

وی بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین مشکلات دانشگاه جامع علمی کاربردی که از دغدغه‌های اصلی وزارت علوم هم بوده مشکل ماموریت‌گرا نبودن بسیاری از مراکز این واحد دانشگاهی در سطح کشور است که در موارد متعددی دوره‌هایی ایجاد شده که متاسفانه هیچ گونه سنخیتی با ماموریت تعریف شده آنها ندارد که انتظار می‌رود در این زمینه رئیس واحد استانی اردبیل اقدامات مثبتی انجام دهد.

دبیر هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل افزود: همچون سایر زیر نظامها، کارگروهها به بررسی فرم«الف» و تکمیل فرم«ب» پرداخته و ابلاغیه‌های این گزارشها پس از تصویب هیئت نظارت و ارزیابی استان در قالب فرم«ج» به مراکز آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال خواهد شد.

رئیس هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی ارتقای سطح مهارت شاغلان بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌‌ای فارغ ‌التحصیلان مراکز آموزشی بوده و مراکز دولتی ماموریت خدماتی دارند، در صورت عدم ارائه امکانات آموزشی و کارگاهی مناسب، لزومی برای دانشگاه‌داری ندارند.

گودرز صادقی افزود: انتظار می‌رود مراکز علمی کاربردی در راستای ماموریت تعریف شده خود اقدام به ایجاد دوره و جذب دانشجو کنند تا این امر زمینه‌ساز افزایش سطح علمی نیروهای شاغل در بخشهای مختلف شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: واحد استانی با در نظر گرفتن نظرات هیئت استانی نظارت و ارزیابی در سال آینده اقدام به رتبه بندی مراکز علمی کاربردی سطح استان خواهد کرد.

داریوش لطیفی گفت: هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی، ارتقای سطح کیفی آموزشهای علمی کاربردی و بکارگیری اساتیدی است که مهارتهای فنی لازم را دارند.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی دانشگاه محقق اردبیلی و واحدهای استانی نیز با بیان اینکه امسال اولین جلسه ویدئو کنفرانس دفاتر نظارت و ارزیابی آموزش عالی دانشگاه­های کشور به همت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، تصریح کرد: امسال بیش از 60 مورد بازدید از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی انجام شده که برای اولین بار به صورت 100 درصدی بوده است.

اسماعیل رسولی افزود: تا پایان سال نیز نتایج بازدیدها از دانشکده­‌های دانشگاه محقق اردبیلی برای اتخاذ تصممیات لازم به شورای نظارت و ارزیابی دانشگاه ارائه خواهد شد.

منبع: تسنيم


http://aranmoghan.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...