معاون امور بهداشتی علوم پزشکی استان اردبیل از شیوع کم‌تحرکی و اضافه‌وزن در بین شهروندان این استان خبر داد.صادق حضرتی تصریح کرد: در حال حاضر مرگ‌ومیر بیماری‌های غیر واگیر برخلاف گذشته بیش از بیماری‌های واگیر است.

وی افزود: عواملی که خطر ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر را افزایش می‌دهد شامل مصرف دخانیات، مصرف الکل، تغذیه ناسالم، چاقی و اضافه‌وزن است.معاون امور بهداشتی علوم پزشکی استان تأکید کرد: بر اساس مطالعاتی که در سال گذشته انجام شده و اطلاعات آن برای تمامی استان‌های کشور احصا شده است، در مصرف سیگار اردبیل در رده متوسط شیوع قرار دارد.

حضرتی تأکید کرد: در مصرف الکل نیز استان در رده پایین شیوع قرار گرفته اما در فعالیت فیزیکی شیوع متوسط و بالا داریم.وی افزود: در گروه هدف مطالعه شده ۷۸ درصد از مردان و ۹۵ درصد از زنان کم‌تحرک بودند و متأسفانه چاقی و تحرک کم در بانوان استان بیش از مردان دیده می‌شود.

معاون امور بهداشتی علوم پزشکی استان تأکید کرد: در تغذیه ناسالم نیز مشکلات متعددی دیده می‌شود و از ‌آن جمله مصرف نمک و چربی بالا است.به گفته حضرتی مصرف میوه و سبزیجات در استان وضعیت مطلوبی ندارد و در مقابل مصرف فست فود در استان شیوع بالایی دارد.
http://www.savalankhabar.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...