مغانشهر :  طرح لایروبی و ساماندهی دریاچه شهرک آيت اله غفاري (شهرك مغان) در شهرستان پارس آباد با صرف ۱۷۰ میلیارد ریال تکمیل و این دریاچه مصنوعی دوباره آبگیری و احیاء شد.

فرماندار پارس آباد در حاشيه آبگیری دریاچه شهرک آيت اله غفاري اظهار داشت:  اين درياچه طــی ۴۰ سال گذشته با رسوبات کانال های آب آور پر شده و از ۵ سال پیش کاملاً خشکیده بود که با تلاش و زحمات شبانه روزی یکسال اخیر مدیریت آب شهرستان و استان کار لایروبی و عملیات خاکبرداری و ساماندهی دریاچه به اتمام رسید.

اکبر صمدی گفت: در اجرای این پروژه بیش از دو میلیون متر مکعب خاکبرداری در سطح ۱۰۰ هکتار شده و در عمق ۴ تا ۵ متری آبگیری انجام می شود که البته با کانالهای اصلی و فرعی پیرامونی دریاچه و کانالهای آب آور و آب بر احداثی اعتبار هزینه شده به ۳۱۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.

وی افزود: با توجه به جزیره دو هکتاری ایجاد شده در وسط دریاچه و زمین های آماده سازی شده پیرامون آن پکیچ های مختلف تفریحی و گردشگری با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه طراحی و اجرا و این دریاچه به یکی از قطب های مهم سیاحتی و گردشگری جهت استفاده عموم مردم عزیز و مسافران و گردشگران استان و کشور تبدیل خواهد شد.

فرماندار پارس آباد آبگیری دریاچه شهرک مغان را بهترین عیدی دولت تدبیر و امید برای مردم این منطقه دانست و گفت: با تکمیل و آبگیری مجدد این دریاچه یکی از آرزوها و خواسته های جدی مردم منطقه محقق شد.

 

 

http://aranmoghan.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...