مغانشهر : ظهر سه شنبه جمعي از عشاير و اهالي روستاهاي محدوده نشين شركت كشت و صنعت مغان در مقابل فرمانداري شهرستان پارس آباد تجمع كردند.در اين تجمع كه جمعي از اهالي روستاهاي نجف كندي، موسي لو، هزار كندي، صفرلو و ... كه جزء روستاهاي محدوده نشين كشت و صنعت مغان هستند، نسبت به عدم ساماندهي، عدم تعيين و تكليف مبني بر ابقا يا انتقالي، عدم دسترسي به امكانات اوليه زندگي و عدم اجراي طرح هادي اعتراض داشتند.

شركت كنندگان در اين تجمع با در دست داشتن عكس امام و رهبري و حمل پلاکاردهایی مبنی بر "محروم از تمامي امكانات اوليه زندگي و خدمات دولتي پس از 38 سال از انقلاب اسلامي" ، "عشایر در همه جای کشور، از لحاظ فداکاری، شجاعت و شهامت، جزء بهترین افراد مردمند" ، " stop تخريب مراتع و چراگاه احشام عشاير توسط كشت و صنعت مغان" و " اعتراض به عدم كفايت و ناكار آمدي مسئولين منطقه" خواستار رسیدگی به این مشکل که به نوعی گریبانگیر عشاير و روستاهاي محدوده كشت و صنعت مغان شده را حل کنند.

اين تجمع در حالي بود كه اكبر صمدي فرماندار شهرستان پارس آباد با حضور در بين تجمع كنندگان، ضمن شنيدن صحبتهاي آنان بر حل مشكل اين قشر زحمتكش قول مساعد داد.

پيش تر مهدي احمدي فرماندار سابق شهرستان پارس آباد نيز از عدم ساماندهي روستاهای ابقایی و انتقالی محدوده شرکت کشت و صنعت مغان ابراز نگراني كرده و گفته بود كه اهالی اين روستاها در وضعیت نامناسبی به زندگی ادامه مي دهند و بایستی این موضوع در سریعترین زمان ممکن حل شود.

گفتني است، چندين سال است كه كشمكش ها و اختلافات بین عشایر و کشت و صنعت‌ مغان تا كنون ادامه داشته و به گونه اي پيش رفته است كه هر بار مسوولان از ابقا يا انتقال 12 روستا به یک سایت 90 هکتاری خبر داده اند بدون آنكه اقدام جدي در اين زمينه انجام داده باشند و به بخاطر همين اختلافات، عشاير و روستاهاي محدوده نشين تا كنون از طرح هادي و... بي نصيب مانده اند.

 

///

///

///

///

///

///

///http://aranmoghan.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...