مغانشهر : هاشم ميرزانژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان حین گشت و کنترل در تالاب سد میل مغان بیش از 18 رشته تور دامی ماهیگیری را از صیادان غیر مجاز کشف و ضبط کردند.

وي افزود: طی عملیات گشت و کنترل با قایق در تالاب سد میل مغان، دو هزار متر تور دامی غیر مجاز پهن شده در تالاب توسط ماموران یگان حفاظت جمع آوری و ضبط شد.

ميرزانژاد اظهار داشت: ماهیان گرفتار شده در تورها با توجه به مولد بودن و قرار گرفتن در فصل تخم ریزی رها سازی شده و به تالاب بازگردانده شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد با اشاره به موقعیت جغرافیایی تالاب سدمیل مغان گفت: سد مرزی میل مغان در فاصله 50 کیلومتری شهرستان پارس آباد و در فاصله سه کیلومتری شهر اصلاندوز بر روی رودخانه ارس به عنوان مرز دو کشور ایران و آذربایجان احداث شده است.

وی تصريح كرد: صید و شکار در تالاب سد میل مغان به دلایل خاص اکولوژیکی و دارا بودن حیات وحش منحصر به فرد و مهاجرت سالانه بیش از 30 هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر و حائز اهمیت که آن را به زیستگاه مهم حیات وحش تبدیل کرده ممنوع می باشد.

گفتني است، تالاب میل مغان در حال طی مراحل نهایی جهت ثبت در کنواسیون بین المللی رامسر به عنوان تالاب بین المللی است.


 

http://arastabar.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...