مغانشهر : خلیل آقایی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی امروز در راس یک هیات اجرایی وارد اردبیل شد و ضمن بازدید از پروژه‌های عمرانی و زیربنایی کشاورزی و طرح‌های تولیدی و اقتصادی درآئین کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی ناحیه چهارم و بخشی از ناحیه سوم عمرانی اراضی پایاب سد خدا آفرین شرکت کرد.

علاوه بر قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار و جمعی از مسئولان نیز در این آیین حضور داشتند.

به گفته عدیل سروی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اجرای پروژه ناحیه چهارم خدا آفرین به مساحت 9700 هکتار و همچنین بخشی ازاراضی ناحیه عمرانی بخش سوم به مساحت 7500 هکتار صورت خواهد گرفت .

سروی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده مقرر گردیده است تمامی مزارع پایاب این طرح به سیستم آبیاری بارانی سنتر پیوت و کلاسیک ثابت مجهز شوند افزود: برای اجرای این پروژه بالغ بر 400 میلیارد تومان هزینه خواهد شد. پیمانکار اصلی این طرح غیر بومی است ولی پیمانکاران جزء بومی هستند.

وی در خصوص مدت زمان اجرای این طرح افزود : براساس پیمان بسته شده با پیمانکار طرف قرار داد این پروژه ظرف مدت 15 ماه به اتمام خواهد رسید که طی آن بالغ بر 17هزار و 200 هکتار از اراضی دیم منطقه مدرن‌ترین سیستم‌های آبیاری تحت فشار سنتر پیوت و کلاسیک ثابت مجهز خواهد شد و تاثیر بسزایی در بکارگیری نیروهای بیکار منطقه و افزایش تولید انواع محصولات کشاورزی در منطقه خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: اجرای این پروژه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی برمدیریت آب‌های مرزی و استفاده بهینه از حداقل آب مصرفی در جهت حداکثر تولید و افزایش راندمان  و بهره‌وری در بخش کشاورزی و افزایش درآمد سالانه کشاورز ان و افزایش تولید انواع محصولات کشاورزی و قطع وابستگی به بیگانگان در حال انجام است.

 

 

 

http://arastabar.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...