مغانشهر : هاشم علایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داشتن گواهی استاندارد برای تجهیزات شهربازی ها ضروری است و مردم قبل از استفاده از تجهیزات شهربازی از داشتن گواهی استاندارد مطمئن شوند.وی بیان کرد: اداره کل استاندارد استان برای اطمینان از استاندارد بودن تجهیزات شهربازی های استان با همکاری شهرداری ها و شرکت های بازرسی نسبت به بازدید ادواری اقدام می کند.
علایی گفت: صاحبان تجهیزات شهربازی باید علاوه بر اخذ گواهی استاندارد نسبت به عمل به بندهای گواهی های استاندارد اقدام کنند.

وی افزود: از جمله بندهای استاندارد سوار کردن تعداد مشخص شده ای از افراد به این تجهیزات است که نباید بیش از حد مجاز باشد.
وی اظهار کرد: شهروندان می توانند در صورت عدم ارائه گواهی بازرسی و بهره برداری توسط اپراتورهای شهرهای بازی با شماره تلفن گویای 1517و شماره تلفن های 8-33741156 تماس حاصل کنند
وی همچنین با اشاره از بازرسی های انجام شده از پل معلق مشگین شهر و تایید زیپ لاین این پل توسط استاندارد خبر داد.

 


مدیر کل استاندارد استان در ادامه با اشاره به تدوین 38 استاندارد ملی در حوزه های فن آوری اطلاعات و کشاورزی گفت: در این استان 395 واحد تولیدی زیرپوشش اداره کل استاندارد است که 800 فرآورده در این واحدها تولید می‌شوند.
علایی افزود: بیشتر این واحدها در حوزه مواد غذایی ، کشاورزی و مصالح ساختمانی بوده و 37 واحد تولیدی نیز با 70 فرآورده در سال جاری استاندارد دریافت کردند.
وی با اشاره به شکل گیری کمپین 'کالای استاندارد ایرانی می‌خرم' گفت: شهروندان اردبیل با مشارکت در این طرح در ترویج استاندارد سهیم باشند.
مرداد ماه سال 91 در حادثه ای در شهربازی مجتمع شورابیل اردبیل در پی شکسته شدن دستگاه رنجر این مجموعه جوان 21 ساله ای جان خود را از دست داده و 6 نفر نیز مصدوم شدند.
مجموعه فرهنگی و تفریحی شورابیل در شهر اردبیل واقع شده و یکی از مناطق گردشگری این شهرستان می باشد.
خبرنگار: مینا میرقاسمی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی

 

http://www.irna.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...