مغانشهر : طی مراسمی با حضور رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، مدیر کل بهزیستی استان اردبيل، امام جمعه، فرماندار و جمعي از مسولان پارس آباد اولین مرکز اجتماع درمان مدار "TC" استان اردبیل در دهستان اولتان شهرستان پارس آباد افتتاح شد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در اين مراسم به اهمیت و جایگاه رسانه و مطبوعات در پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و گفت: اقدامات مفید در جهت پیشگیری از اعتیاد با همکاری رسانه ها در سطح کشور انجام شده که قابل تحسین است.

فرید براتی سده با بيان اينكه مسئله اعتیاد یک معضل اجتماعی بزرگ در سطح کشور است که باید کنترل شود، افزود: اعتیاد شبیه بیماری سرما خوردگی نیست که با قرص رفع شود و اشخاصی که به اعتیاد مبتلا شده اند باید مدتی تحت کنترل مراکز درمانی همچون "TC" باشند.

وي گفت: در سطح کشور بیش از ۵۰ هزار نفر معتاد در مراکز درمان تحت درمان هستند که اگر این افراد در بین مردم بودند ناهنجاری های اجتماعی روز به روز بیشتر می شد بنابراین وجود چنین مراکز برای جامعه و آینده کشور ضروری است.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور بيان كرد: در حال حاضر ۲۰ مرکز اجتماع درمان مدار "TC" در سطح کشور فعالیت می کنند که امیدواریم با حمایت مسئولین شهرستان و استان این مرکز به یکی از فعالترین مراکز "TC" کشور تبدیل شود.

در اين مراسم مدیر کل بهزیستی استان اردبیل نيز با اشاره به اهمیت مراکز "TC" گفت: فرد مبتلا به اعتیاد پس از طی دوران کمپ و سم زدایی برای اینکه مجدداً به آغوش اعتیاد باز نگردد با درخواست خود به مرکز اجتماع درمان مدار" TC" منتقل می شود تا دوران پسا ترک اعتیاد را در این مرکز سپری کند.

ستاری بر حمایت همه جانبه از این مرکز تاکید و افزود: تیم های اجتماع محور این مرکز متشکل از جوانان و تحصیلکرده های خود شهرستان است.

در ادامه فرماندار پارس آباد نيز گفت: شهرستان پارس آباد طبق آخرین آمار نفوذ و مسکن بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در سطح استان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت استان پس از اردبیل محسوب می‌شود.

اكبر صمدي افزود: شهرستان پارس آباد به دلیل قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی، دارا بودن مرز مشترک با جمهوری آذربایجان و شرایط آب و هوایی مناسب و زمین های حاصلخیز و وجود شرکت های عظیمی چون شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، پارس و فردوس در این منطقه از دیر باز مورد توجه مهاجران از اقصاء نقاط کشور بوده است. بطوری که طبق آخرین آمار نفوذ و مسکن در استان تنها شهرهای اردبیل و پارس آباد با رشد جمعیت مواجه هستند.

وي تصريح كرد: به دلیل مهاجرت بی رویه جمعیت به این شهرستان، حاشیه نشینی در اين شهر گسترش یافته بطوری که ۳۰ درصد از جمعیت این شهر در حاشیه شهر و در سکونت های غیر رسمی ساکن هستند که این حاشیه نشینی ناهنجاری های اجتماعی بویژه اعتیاد را به همراه داشته است.

فرماندار پارس آباد در ادامه، فعالیت مرکز اجتماع درمان مدار در اين شهرستان را ضروری دانست و به حمایت دولت از این طرح ها تاکید کرد و گفت: در سال ۹۵ برای این مجموعه ۷۰ میلیون تومان بودجه اختصاص یافته و طبق مصوبه جدید قرار شد در سال جاری نیز ۲۰۰ میلیون تومان برای این مرکز بودجه اختصاص یابد.

 

 

 

 

http://aranmoghan.ir

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...