به گزارش مغانشهر، مجید خدابخش صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار داشت: بحث واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی به بخش خصوصی مطابق با ماده 27 یکی از مواردی است که از سال گذشته در استان اردبیل پیگیری می‌شود و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که پروژه‌های نیمه‌تمام خود را برای تکمیل به صورت مشارکتی به بخش خصوصی واگذار کنند چرا که دولت بودجه‌ای برای اتمام آنها ندارد.

وی گفت:‌ اصل 44 قانون در رابطه با واگذاری بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی است که در این راستا یکی از بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی استان که شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بوده که در لیست واگذاری به بخش خصوصی قرار دارد به ارزش دو هزار و 700 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: شرایط واگذاری به این صورت است که خریدار و سرمایه‌گذار باید در ابتدا 20 درصد را به صورت نقدی پرداخت کند و سالانه نیز 540 میلیارد تومان مابقی پول را به حساب دولت واریز کند که با این شرایط توجیه اقتصادی برای خریدار این مجموعه وجود ندارد.

خدابخش تصریح کرد: دستگاه‌ها و ماشین‌آلات این شرکت قدیمی بوده و کسی که قصد خرید آن را داشته باشد باید برای نوسازی و تجهیز آنها اقدام کند که در این صورت باید مزایایی به سرمایه‌گذار و خریدار این مجموعه ارائه شود تا بتواند از پرداخت پول خود سود برداشت کند.

وی بیان کرد: در رابطه با واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام دولتی به بخش خصوصی برای ترغیب سرمایه‌گذاران باید قراردادهای تضمینی ارائه شود که در شهرستان گرمی نیروگاه برق با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث شد ولی دولت به مدت پنج سال تضمینی برق آن را خریداری کرده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: خرید تضمینی یک محصول سبب ترغیب و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌شود چرا که باید توجیه اقتصادی برای سرمایه‌گذار مربوط وجود داشته باشد.

منبع: آران مغان

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...