به گزارش مغانشهر، قلی الله‌قلی‌زاده در خصوص تلفات ماهی در رودخانه ارس اظهار کرد: با توجه به موقعیت تلفات ماهی در رودخانه ارس، این ماهی‌ها پایین مخزن سد ارس و در پایین‌دست از بین رفته‌اند و از این رو موضوع تلفات ماهیان نمی‌تواند به دلیل پساب صنعتی کارخانه مس و طلای ارمنستان باشد.

وی با تاکید به اینکه اگرچه تلفات ماهیان به پساب صنعتی کارخانه مس ارمنستان مربوط نبوده ولی این به معنای این نیست که کارخانه مس و طلای ارمنستان رود ارس را آلوده نمی‌کند، ابراز داشت: کارخانه مس و طلای ارمنستان رودخانه ارس را به شدت آلوده می‌کند؛ به طوریکه مذاکرات زیادی با وزیر امورخارجه داشته و حتی تذکرات کتبی زیادی به مجلس برای وزیر نیرو و وزیر امورخارجه در راستای رسیدگی به موضوع داشته‌ام.

نماینده مردم حوزه کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس به بررسی موضوع تلفات ماهیان توسط کارشناسان اشاره کرد و گفت: این موضوع به دلایل زیادی از قبیل ورود سم یا برق‌گرفتگی مرتبط است و در حال حاضر تیم تحقیقاتی در حال بررسی میدانی این موضوع بوده و به زودی نتیجه نهایی گزارش خواهد شد.

وی اذعان داشت: اگرچه به احتمال قوی تلفات ماهی در رودخانه ارس به پساب صنعتی ارمنستان مرتبط نیست ولی کارخانجات ارمنستان در اطراف رودخانه ارس به شدت رودخانه ارس را آلوده می‌کنند.

قلی‌زاده متذکر شد: در اطراف محدوده‌ای که ماهیان تلف شدند، هیچ کارخانه‌ای در بخش ایران نبوده و از بخش ارمنستان نیز به منطقه قره‌باغ وصل است که هیچ کارخانه‌ای در آن منطقه وجود ندارد.

دفتر ارتباطات مردمی

منبع : ارس تبار

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...