به گزارش مغانشهر، افزایش میزان تصادفات در کشور طی روزهای اخیر چند نکته را گوشزد میکند که علاوه بر اینکه باید مسئولان و دستندرکاران حوزه  راه تدابیری در این خصوص بیندیشند بلکه عوامل راهنمایی و رانندگی نیز موظف به اجرای برخی راهکارها در بحث کاهش میزان تصادفات هستند.

هر چند مسئولان دولتی در حوزه راه و ماموران راهنمایی و رانندگی در حوزه اموزش و مراقبت از رفتارهای پرخطر رانندگان تلاش های گسترده ای در راستای کاهش جرایم رانندگی انجام داده اند اما اقدامات انجام یافته نتوانسته باید و شاید در کاهش آمار تصادف و میزان مجروحیت ها اثرگذار شود و میزان تصادفات جاده ای و مرگ و میرها نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته فوق العاده زیاد است.

حادثه اخیر فوت عده کثیری از دانش اموزان در حادثه تصادف اتوبوس حامل این دانش اموزان و تصادفات بزرگ و کوچکی که در کشور رخ می دهد زنگ خطری است که باید مسئولان تدابیری دراین زمینه اتخاذ نمایند.

 به گزارش صبح مغان،، راههای ارتباطی در مناطق مختلف استان اردبیل نیز طبق مشاهدات عینی خبرنگار ما و گزارشات ارسالی مردمی به شدت در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و به هر گوشه ای از جاده های استان که نگاه میکنیم صحنه های غمباری را مشاهده میکنیم که برخی از مسیرها سالهاست که هیچ بهسازی در ان انجام نشده و شهروندان در این خصوص به شدت گلایه مند هستند.

با این حال با توجه به تاثیر منفی وضعیت نامطلوب جاده ها در افزایش تصادفات، برخورد پلیس اما می تواند راهگشا باشد.

  با توجه به اینکه مهمترین وظیفه راهنمایی و رانندگی حفظ جان مردم است لذا اجرای شدید مقررات رانندگی و ارائه توصیه های ایمنی به رانندگان و بحث راهنمایی کردن قبل از تسلیم هرگونه جریمه می تواند از نظر روانی گام موثری در بهبود و کیفی سازی نحوه رانندگی رانندگان داشته باشد.

جاده ای که تصویرش را در زیر مشاهده می کنید بخشی از مسیر مغان به اردبیل است که در وضعیتی اسف بار قرار دارد و رانندگی دراین مسیر را برای هر راننده ای سخت و دشوار کرده است.

با این همه هر چند تلاش هایی در جهت رفع مشکلات جاده ها  قدم برداشته شده اما با توجه به اینکه در استان اردبیل مناطق مختلفی از جهات مختلف همچون گردشگری که سالانه هزاران نفر برای گردش و سفر وارد استان می شوند این نکته را حائز اهمیت می کند که در صورت عدم کیفی سازی جاده های ارتباطی تکرار حوادثی همچون حادثه اخیر تصادف اتوبوس حامل دانش اموزان که به اردوی تفریحی اعزام شده بودند محتمل خواهد بود!

شهرستانهای  واقع در منطقه مغان هم که در تامین بسیاری از اقلام و محصولات کشاورزی در کشور حرف اول را می زند برخورداری از جاده مناسب را حق طبیعی خود می داند زیرا که انتقال محصولات از جاده های مناسب به مراتب با صرفه تر از جاده هایی خواهد بود که وضعیت نامناسبی دارند.
گزارش از بهروز پیری

منبع : صبح مغان

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...