به گزارش مغانشهر، مجید خدابخش روز یکشنبه در بازدید از کارگاه آموزش فرشبافی این طرح افزود: طرح چابک بافت تولید فرش دست بافت با سرمایه گذاری بنیاد فرش نوین ایران وچهار شرکت مشهور تولید فرش های دستبافت کشوردرسه شهرستان در سه استان اجرا می شود و در استان اردبیل شهرستان خلخال برای این منظور انتخاب شده است.
وی بیان کرد: هم اکنون در زمانی کمتر از یک ماه 397 نفر برای مشارکت در این طرح و طی دوره های آموزشی ثبت نام کرده اند و با ایجاد 14 دار قالی مشغول آموزش می باشند.

استاندار اردبیل با اشاره به تفاهم نامه شرکت سرمایه گذار (شرکت رسام عرب زاده) و فرمانداری خلخال برای ایجاد زمینه اشتغال یک هزار بافنده فرش در این شهرستان گفت: بر اساس این تفاهم نامه در مدت 2 ماه ظرفیت ایجاد اشتغال برای بافندگان فرش در خلخال فراهم شده و سرمایه گذار طرح متعهد به پرداخت حقوق ماهانه بر اساس قانون کار و نیز پرداخت حق بیمه فرشبافان شده است.
فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این بازدید گفت: تفاهم نامه سرمایه گذار مجری طرح چابک تولید فرش دستبافت خلخال با استان اردبیل در جلسه ای که روز سه شنبه هفته جاری با حضور استاندار اردبیل در تهران برگزار می شود نهایی خواهد شد.
وی افزود: شرکت کنندگان در این طرح پس از گذراندن یک دوره آموزش کوتاه مدت در کارگاه های تولیدی متمرکز فرش و یا به صورت تک بافت در محل سکونت خود اقدام به بافت و تولید فرش با استفاده از جدیدترین روش فرشبافی خواهند کرد.
شهرستان خلخال در جنوب اردبیل واقع می باشد. مناطق روستایی این شهرستان دارای بافندگان فرش بیشماری می باشد و هم اکنون نیز به صورت پیمانکاری برای سرمایه گذاران فرش تولید می کنند.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی

 

منبع : ایرنا

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...