به گزارش مغانشهر، حکایت از داستان سریالی وعده‌هایی است که یکی بعد از دیگری توسط مدیری نزد مدیر دیگر به ارث گذاشته می‌شود تا نه تنها تب چشم انتظاری مردم شهرستان پارس آباد مغان فروکش نکند، بلکه دردی به نام خلف وعده را بر آلام آنان اضافه کند.

زمانی که در سال 91 با هدف اجرای طرح بهسازی و افزایش باند و نیز ایجاد زیرساختهای لازم برای نشست و برخاست هواپیماهای فوکر و ام دی برای فرودگاه شهرستان پارس آباد مطرح و قرار بر تعطیلی آن تا زمان اتمام عملیات باند فرودگاه شد، تا بارقه امیدی در دل مردم منطقه شکل بگیرد که از این پس، شاهد فرودگاهی مدرن با نشست و برخاست هواپیماهایی به مراتب مناسبتر از هواپیمای ATR به مقصد تهران و سایر استانهای کشور از جمله مشهد و حتی پروازهای خارجی خواهند بود.

در آن زمان طی جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیر کل فرودگاه های استان، استاندار و مسوولان وقت شرکت فرودگاه های کشور در محل فرودگاه پارس آباد با دستور علی نیکزاد وزیر وقت راه و شهرسازی، مقرر شد پروژه تعریض باند فرودگاه این شهرستان به سرعت اجرا و تا دو ماه آینده به سرانجام برسد.

در حالی که این پروژه در آن مقطع زمانی با اختصاص بالغ بر 27 میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا بود و همگان نیز بر این باور بودند که تعریض باند این فرودگاه با وعده های داده شده وزیر راه طی دو ماه به بهره برداری خواهد رسید اما رفته رفته این وعده دو ماهه وزیر برای بهره برداری از این فرودگاه در این مدت عملی نشد و این پروژه هر ازگاهی یا بسرعت جلو می رفت یا اینکه به کندی.

افتتاح و بهره برداری این فرودگاه در حالی بارها و بارها تکرار شد که حتی عمر این وعده و وعیدها در امتداد عمر خدمت چندین مدیر سازمانی و استانی هم قرار گرفت. اما هر بار صحبت از مسائل و مشکلات زیادی بر سر راه بهره برداری این پروژه به میان آمد و دیگر بار سخن از حل آنها؛ هر مدیری میزان خاصی از درصد پیشرفت پروژه را نوید می‌داد و زمانی را برای افتتاح آن معین می‌کرد تا اینکه عمر دولت دهم به سرانجام رسید و جایش را به دولت تدبیر و امید داد.

فرودگاه پارس آباد مغان که تا همین سال 1390 پروازهایش به مسیر تهران - پارس آباد و بالعکس دایر بود حال پس از گذشت حدود 38 سال از فعالیتش، با آن همه فراز و نشیب های زیادی که پشت سر گذاشته بود، مانده بود با یک فرودگاه در حال تعریض و دولت یازدهمی که هنوز معلوم نبود رویکردش بر ادامه فعالیت آن خواهد بود یا تعطیلی آن.

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید مردم منطقه این انتظار را داشتند که دولت یازهم نسبت به تکمیل و راه اندازی مجدد این فرودگاه اقدام کند که بعد از وقفه ای تعطیلی در این پروژه، مجددا عملیات تعریض، بهسازی و... فرودگاه از سر گرفته شد.

با از سرگیری عملیات اجرایی این فرودگاه، 150 میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص یافت تا ضمن بازسازی باند این فرودگاه بطول سه کیلومتر و افزایش عرض آن، زمینه فرود و پرواز هواپیماهای فوکر ،md و ایرباس در این باند میسر شود.

با اینکه عملیات اجرایی این فرودگاه در دولت یازدهم موانع و مشکلات خاص خود را داشت اما با اختصاص اعتبارات مورد نیاز و تخصیص سه هزار تن قیر رایگان توسط وزارت راه و شهرسازی، باند قدیمی به شکل فنی و کارشناسی به عرض 60 متر و اجرای سه لایه آسفالت آن در کنار موازات بهسازی باند و محوطه‌سازی فرودگاه نیز ارتقاء یافت تا مردم نوید بهره برداری و افتتاح یک فرودگاه استاندارد را داشته باشند.

اما در حالی فرودگاه پارس آباد مغان تکمیل و مسئولان استانی، شهرستانی، نماینده مجلس و حتی مسوولان کشوری چندین بار قول افتتاح قریب الوقوع آن را به مردم داده اند که هنوز از افتتاح آن خبری نیست و آخرین وعده هم بر می گردد به همین هفته دولت که چندی پیش آن را پشت سر گذاشته و باز از وعده مسوولان خبری نشد!

در حالی هاشمی مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل از تکمیل و آماده سازی فرودگاه 280 هکتاری شهرستان مرزی پارس آباد برای دایر کردن پروازها خبر می دهد که از سویی با وجود آماده سازی هنوز هیچ شرکت هواپیمایی حاضر به دایر کردن پرواز در این فرودگاه نشده است و گفته می شود در حال رایزنی با چند شرکت هواپیمایی کشور برای برقراری پروازهای مسافری از فرودگاه پارس آباد هستند.

اما چرا با وجود اعلام آمادگی بخش خصوصی برای چارتر پرواز های شرکت های مختلف هواپیمایی در پارس آباد مغان هنوز شرکتهای هواپیمایی (ایرلاین ها) بیم دایر کردن پروازها برای مسیر پروازی این شهرستان را دارند؟

 

منبع : آران مغان

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...