به گزارش مغانشهر، پروژه احداث کتابخانه مرکزی شهرستان پارس آباد از سال 87 آغاز شد و در همان روزها قرار بر این بود تا این طرح ظرف مدت زمان چند سال به بهره برداری برسد اما متأسفانه تاکنون با وجود قول های متعدد مسئولان برای تکمیل این طرح بسیار مهم در حوزه فرهنگی به دلیل کمبود اعتبار تاکنون راکد مانده است.

اين کتابخانه كه قرار بود در زميني به مساحت دو هزار و 400 متر مربع در سه طبقه تكميل و مورد استفاده مردم فرهنگ دوست پارس آباد مغان قرار گيرد، اين روزها در حد اسکلت‌بندی باقي مانده است و با گذشت 9 سال از كلنگ احداث آن، اين پروژه تنها 20 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

اهمیت تکمیل و بهره برداری از این پروژه آنجا روشن تر می شود که پارس آباد مغان متاسفانه در زمینه سرانه فضای کتابخانه ای در جایگاه مناسبی قرار نداشته و جزء شهرستانهاي انتهایی جدول در میان شهرهاي مختلف کشور محسوب می شود.

از سوی دیگر روند کند تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی پارس آباد مغان تاکنون موجب شده تا انتقادات بسیاری از این وضعیت از سوی مردم مطرح شود، پروژه ای که مطابق برخی اظهار نظرها نزدیک به 9 سال است که مردم پارس آباد معطل نگه داشته است.

کتابخانه مرکزی پارس آباد در کنار كتابخانه هاي عمومي شهيد رجايي و باهنر این شهر، پروژه‌ای است که می‌تواند بخش زيادي از کمبودهای موجود در زمینه فضای کتابخانه‌ای مرکز پارس آباد را رفع کند، در همین راستا مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  اردبيل در گفت و گو با آران مغان بیان کرد: امسال با حمايت هايي كه از سوي استاندار و فرماندار شهرستان پارس آباد صور گرفته است، 500 ميليون تومان براي اين پروژه اختصاص يافته كه متولي تكميل اين پروژه كتابخانه هاي عمومي خواهد بود.

رباب عزيزخاني با بيان اينكه مردم فرهنگي شهرستان پارس آباد بي صبرانه منتظر تكميل اين كتابخانه مركزي هستند، گفت: با تخصيص اعتبارات مورد نياز اين پروژه در سال آينده يا در نزديكترين زمان به اتمام خواهد رسيد.

وي تصريح كرد: با توجه به مشارکت فعالانه شهروندان پارس آبادی در امور خیریه انتظار این است نیکوکاران این منطقه نيز آستین همت را بالا زده و در ساخت، تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی یاریگر ما باشند.

 به هر حال به نظر می رسد با توجه به نیاز شهرستان پارس آباد مغان به احداث این کتابخانه باید هرچه سریعتر زمینه تخصیص اعتبارات مورد نیاز به این پروژه فراهم شود تا بالاخره بعد از گذشت نزديك به یک دهه پارس آباد مغان شاهد بهره برداری از کتابخانه مرکزی باشد.

 

 

580

///

 

منبع : آران مغان

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...