به گزارش مغانشهر، عبدالله عمراف مدیرعامل بانک البین بانک روسیه روز چهارشنبه در سرعین به خبرنگاران گفت که بعنوان یک سرمایه گذار علاقمند به فعالیت در بخش گردشگری و کشاورزی استان اردبیل می باشد به شرطی که زیر ساخت های لازم در این مورد فراهم شود.
وی افزود: البین علاقمند است در 2طرح دهکده گردشگری سبلان در شهر گردشگری سرعین و نیز توسعه صنعت آبیاری و گلخانه ای در منطقه مغان سرمایه گذاری کند.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری در طرح دهکده توریستی سبلان در زمینی به مساحت 390 هکتار در مسیر پیاده روی سنتی اردبیل – سرعین در روستای آلقیر و با هدف تکمیل زنجیره گردشگری منطقه اجرا می شود.
مدیرعامل بانک البین روسیه اضافه کرد: براساس این طرح سه نوع گردشگری درمانی، گردشگری ورزشی و اکوتوریسم در مسیر سبلان برای سرمایه گذاری مد نظرمی باشد.
عمراف بیان کرد: در منطقه مغان هم سرمایه گذاری در زمبنه تولید گل وگیاه مدنظر روس ها می باشد.
محمود رضا مظفری کاردار سفارت ایران در مسکو هم در این نشست به خبرنگاران گفت: سرمایه گذاران روسی آماده سرمایه گذاری در بخش گردشگری و کشاورزی در اردبیل هستند.
وی افزود: در حال حاضر شاهد حضور 2 هیات اقتصادی روس برای سرمایه گذاری در اردبیل هستیم که یکی از این هیات ها درطرح دهکده گردشگری سبلان و دیگری هم در کشت گل وگیاه در مغان آماده سرمایه گذاری می باشند.
مظفری از راه اندازی شعبه بانک البین روسی در کرج نیزخبر داد وافزود: البین یک بانک استانی در روسیه است که در مسکو شعبه دارد و در آینده هم در کرج شعبه آن راه اندازی می شود.
گردشگری وکشاورزی دو محور توسعه ای استان اردبیل می باشند، این استان با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی بویژه آب های معدنی گرم یکی از قطب های گردشگری کشور می باشد. اردبیل همچنین در زمینه کشاورزی از جمله تولید محصولاتی چون سیب زمینی، گندم ، بذر ذرت و دانه های روغنی منطقه ای مهم در کشور محسوب می شود.
خبرنگار:یعقوب شاددل** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده

 

 

منبع:ایرنا

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...