به گزارش مغانشهر، محمد خداپرست روز چهارشنبه گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده در راستای جمع‌ آوری پسماندهای نایلونی و پلاستیکی از مزارع جالیزی منطقه مغان و صدور اخطاریه ‌های زیست ‌محیطی به جالیزکاران آن منطقه این افراد به دلیل بی‌توجهی به اخطاریه ‌ها و عدم جمع‌ آوری و دفع نایلون های مورد استفاده در کشت ‌های جالیزی، با هماهنگی قبلی از طریق مسوولان قضایی به این مراجع معرفی شدند.
او افزود: در چند سال اخیر تعدادی از کشاورزان منطقه مغان و برخی از افراد غیربومی با اجاره زمین‌ های زراعی اقدام به کشت محصولات جالیزی و عمدتا هندوانه می کنند و به جهت رشد سریع و جلوگیری از سرمازدگی بوته‌ های هندوانه آنها را در زیر پوشش های نایلونی قرار می‌دهند.

وی اظهار کرد: کشاورزان پس از برداشت محصولات، بدون توجه به عواقب ناشی از باقی‌ماندن پسماندهای نایلونی و پلاستیکی در محیط نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام نکرده و از این طریق موجب آلودگی منابع آبی و خاک منطقه مغان می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از پیگیری این موضوع توسط این اداره‌ کل از سال 95 و طرح آن در کارگروه های مدیریت پسماند و کمیته پسماند کشاورزی خبر داد و افزود: اقداماتی نظیر بازدید و پایش ‌های میدانی از سطح مزارع و آموزش و اطلاع‌ رسانی به کشاورزان منطقه موجب شد بیشتر جالیزکاران، ضایعات نایلونی را از سطح مزارع جمع‌آوری کنند.
وی اظهار کرد: آن عده که به توصیه‌ های کارشناسان محیط زیست و اخطاریه‌ های صادره بی‌ توجهی کردند به مراجع قضایی معرفی شدند.
شهرستان های پارس آباد و بیله سوار مغان در شمال اردبیل کانون مهم تولید محصولات کشاورزی استان می باشند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفلی موسی زاده

 

 

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...