به گزارش مغانشهر، صدیف بدری روز چهارشنبه در آیین معارفه استاندار اردبیل افزود: طرح راه آهن میانه - اردبیل پس از 12 سال هنوز به بهره برداری نرسیده و مردم در انتظارافتتاح آن هستند.وی با اشاره به مشکلات استان اردبیل گفت: این استان تنها 100 کیلومتر بزرگراه دارد ، راههای روستایی آن همان راههای اجرایی جهاد سازندگی سابق است ، فرودگاه اردبیل نیز دارای مشکلات اساسی است .

وی به موضوع حق آبه استان اردبیل از رودخانه ارس و قزل اوزن اشاره کرد و گفت: با اینکه کارشناسان حق آبه استان از رود ارس با توجه به قابلیت های کشاورزی منطقه مغان را یک میلیارد و 600 میلیون متر مکعب براورد کرده اند اما در دولت گذشته تنها 980 میلیون متر مکعب برای استان تخصیص داده شده که این امر پذیرفتنی نیست ضمن اینکه حق آبه تخصیصی ازقزل اوزن نیز چندان مطلوب نیست .
نماینده مردم اردبیل ، نیر، نمین و سرعین در مجلس با اشاره به مشکلات اساسی استان در زمینه کشاورزی ، گردشگری، صنعت، بهداشت و درمان بر تلاش استاندار جدید استان برای رفع این مشکلات تاکید کرد.
بدری از استاندار اردبیل خواست تا از تیم مدیریتی متخصص و متعهد در اداره استان استفاده کرده و منابع استان را بر هر چیز دیگری ارجح داند.
وی گفت: امید می رود با توجه به تعهد و روحیه جهادی اکبر بهنامجو استاندار جدید اردبیل وی رتبه بیکاری استان را از رده های نخست به رده های آخر تغییر داده و رفاه عمومی و توسعه را به استان به ارمغان آورد.
آیین معارفه اکبر بهنامجو و تقدیر از مجید خدابخش استاندار سابق اردبیل عصر چهارشنبه با حضور وزیر کشور در مجتمع فدک اردبیل برگزار شد.
خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده 

 

 

منبع:ایرنا

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...