به گزارش مغانشهر، قادر برجی روز سه شنبه در حاشیه نشست با فرماندار خلخال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 503 هزار نفر از جمعیت این استان که 45 درصد از جمعیت این استان را شامل می شود زیرپوشش بیمه های درمانی تامین اجتماعی بوده و از خدمات مختلف بهداشتی و درمانی در 2 بیمارستان و چهار درمانگاه تامین اجتماعی در استان استفاده می کنند.
وی گفت: بیشتر خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به بیمه شدگان تامین اجتماعی در مراکز درمانی زیرپوشش این سازمان رایگان است.

او اظهار کرد: در حالی که درآمد سالانه مراکز درمانی این سازمان در درمانگاه های شهرستان های مختلف استان 20 میلیارد ریال است برای اجرای طرح اصلاح فیزیکی و ارتقای خدمات تخصصی پزشکی و شبانه روزی کردن فعالیت درمانگاه های استان 200 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی افزود: بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی بهتر و بروز مردم در مراکز درمانی زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی حق مردم بوده و تلاش می کنیم تا با راه اندازی مراکز درمانی بهتر و تقویت سطح خدمات ارائه شده در درمانگاه های موجود سطح رضایتمندی عمومی مردم و بیمه شدگان تامین اجتماعی را افزایش دهیم.
فرماندار خلخال نیز در این نشست گفت: بیش از 45 درصد از مردم این شهرستان زیرپوشش بیمه های تامین اجتماعی قرار دارند.
فریدون بابایی خواستار شبانه روزی شدن فعالیت درمانگاه تامین اجتماعی شهر خلخال ، استقرار پزشکان متخصص در آن و نیز حل مشکل ارجاع بیماران نیاز به بستری و درمان از درمانگاه به بیمارستان و سهولت کار پرداخت بیمه تکمیلی به بیمه شدگان درمان تامین اجتماعی شد.
او با اشاره به فعالیت 25 پزشک متخصص در دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: مسوولان بخش درمان سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل می توانند از این ظرفیت برای ارائه خدمات پزشکی تخصصی در درمانگاه این شهرستان استفاده کنند.
استان اردبیل بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد. 
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی

 

 

 

 

منبع:ایرنا

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...