به گزارش مغانشهر، اکبر صمدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در پارس‌آباد اظهار کرد: با مراقبت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر به جد با سوداگران مرگ مقابله می‌کنیم و سعی‌مان بر این است تا در همان مراحل اولیه و قبل از توزیع مواد مخدر با مسببان و قاچاقچیان این مواد مبارزه کنیم.

وی از دستگیری 318 نفر قاچاقچی و توزیع‌کننده موادمخدر در این شهرستان مرزی خبر داد و خاطرنشان کرد: از این قاچاقچیان 62 خودرو و موتورسیکلت کشف و ضبط شده است.

فرماندار پارس‌آباد با بیان اینکه کمپینگ اقامتی ترک اعتیاد برای معتادان در پارس‌آباد راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: این کمپینگ که بیستمین کمپینگ اقامتی ترک اعتیاد در کشور است به صورت رسمی افتتاح شده و پذیرش افراد معتاد را انجام می‌دهد.

صمدی با اشاره به اینکه امر پیشگیری و آگاهسازی افراد جامعه از افتادن در دام اعتیاد جزو برنامه‌ها و رویکردهای دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط است، اضافه کرد: 60 مورد برنامه آموزشی و 140 مورد برنامه پیشگیرانه به همراه توزیع 10 هزار بروشور در دستور کار دستگاه‌ها و نهادها قرار گرفته تا خطرات و آسیب‌ها در حوزه اعتیاد کاهش یابد.

وی نگرانی خانواده‌ها را در حوزه آسیب‌های اعتیاد و دلواپسی‌‌هایشان را یادآور شد و گفت: تا زمانی که نهاد خانواده و نهادهای مرتبط اجتماعی دست به دست هم ندهند کاهش آسیب‌ها در این حوزه اتفاق نمی‌افتد و باید با واقع‌بینی در این حوزه ورود پیدا کرده و کاهش آسیب‌های اجتماعی را شاهد باشیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل نیز در این جلسه به عزم راسخ پلیس در مبارزه با قاچاقچیان و دانه‌درشت‌ها در حوزه توزیع مواد افیونی اشاره کرد و افزود: ما با تقدیم 4 هزار نفر شهید در این راه اجازه نمی‌دهیم تا عده‌ای با سرمایه‌های گرانسنگ این مملکت بازی کنند.

محمد خیرخواه اظهار کرد: در استان با اطلاعاتی که به دست می‌آوریم به سرعت نسبت به دستگیری و مبارزه با باندهای قاچاق اقدام می‌کنیم به طوری که در 9 ماهه امسال در این زمینه با یک جهش 60 درصدی روبرو بودیم و در اکثر موارد قاچاقچیان در همان مبادی اولیه دستگیر شدند.

 

منبع:ایسکانیوز

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...