به گزارش مغانشهر، امروز فقدان کتابخانه عمومی در اسلام آباد مغان که در همه جای دنیا به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، جای تأمل و دل نگرانی دارد.اسلام آباد مغان با پیشینه فرهنگی کهن و 64 روستا جزء معدود شهرهايي است که در کشور فاقد کتابخانه عمومی است و هنوز زیر سایه محرومیت به سر می برد.

شهريار هلالي يكي از شهروندان اسلام آبادي در اين باره مي گويد: شهر اسلام آباد جزء شهرهایی است که همه ساله بیشترین پذیرفته شده دانشجو را در دانشگاههای عالی سراسر کشور دارد، اما این دانشجویان هیچ مکان مناسبی برای مطالعه مطلوب ندارند.

وي افزود: چند باري اين موضوع را به مسئولان مربوطه اطلاع داده و حتي وعده هايي از سوي آنها مبني بر راه اندازي کتابخانه در اين شهر داده شد، اما اين وعده ها تا كنون در حد يك حرف باقي مانده است.

شهروند ديگر اسلام آبادي نيز در اين باره گفت: قشر دانشجو و دانش آموز اسلام آباد در نبود کتابخانه عمومی واقعا در مضیقه هستند و از مسئولین شهرستانی انتظار داريم کتابخانه ای در شهر اسلام آباد تاسیس نمایند تا دانشجویان، دانش آموزان و سایر شهروندان بتوانند از کتابخانه و محیط مطالعه آن استفاده نمایند.

نقش کتابخانه‌ها در انتقال علوم به افراد، بسیار سازنده است و لذا این نهاد، می‏ تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانش‏ آموزان و دانشجویان را به ارمغان آورده و در نتیجه، به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه منجر شود.

به هر صورت برای شهر اسلام آباد مغان که شاهراه عبوري دو شهر پارس آباد و اصلاندوز است، زیبنده نیست که با وجود دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي مغان و مردم فرهنگ دوست آن یک کتابخانه عمومی نداشته باشد.

امید است در دنیای امروزي كه فضای مجازی جای کتاب را پر کرده است، مسئولان به همت خيرين با حمایت از کتابخانه‌های عمومی می‌توانند به ارتقای بصیرت و آگاهی جامعه کمک شایانی بکنند و موجبات سعادتمندی افراد را فراهم سازند.

 

منبع: سبلان ما

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...