به گزارش مغانشهر،  علی اکبر حسنیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال های گذشته تلاش بیشتری بر گسترش سطح باغ ها در این شهرستان شده و شرایط مساعد محیطی و خاک حاصلخیز و مشکل ساز نبودن سرمای دیررس بهاره در این شهرستان موجب شده تقاضا برای احداث انواع باغ های میوه در این شهرستان بیشتر شود.
او اظهار کرد: سطح باغ های میوه در این شهرستان 2 هزار هکتار است و بیشتر محصولات سردرختی هلو ، شلیل ، آلو و سیب می باشد.

وی همچنین سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای در این شهرستان را 5.3 هکتار ذکر کرد که در آن گوجه گیلاسی ، خیار ، سبزی و فلفل کشت می شود.
او اظهار کرد: میزان محصولات تولیدی این سطح از گلخانه ها در این شهرستان سالانه بیش از 600 تن می باشد با توجه به نقش موثری که گسترش واحدهای گلخانه ای در رفع معضل بیکاری و اشتغالزایی جوانان تحصیل کرده دارد این مدیریت تسهیلات بانکی با بهره وام بانکی پایین در اختیار متقاضیان قرار می دهد. 
وی از متقاضیان خواست با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان و یا مراکز خدمات تابعه آن تشکیل پرونده دهند تا پس از طی مراحل قانونی حمایت های مالی در قالب تسهیلات کم بهره و همچنین مشاوره های کارشناسی و تخصصی ارائه شود. 
حسنیان افزود: در این شهرستان 2 واحد پرورش صنعتی قارچ خوراکی فعال است که سالانه 300 تن قارچ دکمه ای تولید می شود. 
وی گفت: فعالیت های خوبی در این شهرستان در توسعه کشت گیاهان دارویی انجام شده از جمله آن می توان به زیر کشت بردن 10 هکتار از انواع گیاهان دارویی همچون به لیمو ، ملیس ، آویشن باغی و نعنا فلفلی اشاره کرد. 
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده

 

 

منبع:ایرنا

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...