به گزارش مغانشهر، رحمت انوری آذر در نخستین نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل شورای شهر پارس آباد برگزار شد، در تشريح عملكرد 6 ماهه شهرداري خود اظهار داشت: شهرداری پارس آباد از زمان آغاز فعالیت بنده با مشکلات جدی از قبيل، آب‌گرفتگی معابر سطح شهر، نبود وسایل بازی استاندارد در پارکها، ترافیک شهر، سرانه پایین فضای سبز و هزینه‌های بسیار این نهاد مواجه بود که در این مدت توانسته‌ایم با حمایت شورای شهر و تلاش همکاران این معضلات را کاهش و به حداقل برسانیم.

وی گفت: مهم ترین برنامه شهرداری در اولویت اول در شهرداری رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری، زیباسازی و طرح ساماندهی برخی پارک ها و ورود های شهر، رفت و ورب معابر شهری و در حوزه  فرهنگی و اجتماعی و ارتقای فرهنگ شهروندی و ایجاد نشاط و شادابی و امید به زندگی برای شهروندان شهر پارس آباد است.

///

انوري آذر با بیان اینکه متاسفانه در مدیریت های قبلی شهرداری اجرای پروژه ها بصورت سلیقه ای، عجولانه و بدون مطالعه، انجام گرفته، افزود: بر همين اساس شهرداري پارس آباد تصميم جدي گرفته، پروژهای بدون مطالعه و کار کارشناسی را انجام ندهد.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی شهر پارس آباد به عنوان دومین شهر استان اردبیل در شان مردم این شهر نيست، افزود: در حال حاضر این شهر شبیه شهرهای زلزله زده بوده که باید تلاش‌هاي بیشتری براي فرهنگ سازي و زيباسازي آن انجام داد.

////

وي از آسفالت ریزی خیابان شهید بهشتی پارس آباد و لکه گیری معابر این شهر با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: امسال برای بهسازی خیابانها و معابر شهری پارس آبادمغان ۳۰ هزار تن آسفالت در مناطق مختلف اين شهر لکه گیری، پیاده رو سازی، زیر سازی و آسفالت شده است.

شهردار پارس آباد با تاکید بر حفظ حرمت پرسنل شهرداری پارس آباد نيز گفت: با متخلفان و افراد باندبازی در مجموعه شهرداری پارس آباد برخورد شده و در صورت مشاهده سهل انگاری به صورت جدی و قاطع برخورد خواهد شد.

انوري آذر در ادامه با بيان اينكه در زمان به دست گرفتن شهرداری پارس آباد افرادی بودند که حقوق نجومی از بيت المال مي گرفتند، افزود: با كوتاه شدن دست اين افراد از بيت المال آنها شروع به انتشار تهمت و شایعه برای شهرداری شدند.

وي تصريح كرد: با اينكه چندین قطعه زمین در گذشته توسط عده ای قطعه بندی و حیف و میل شده بود اما با ورود رئیس دادگستری و دادستان شهرستان پارس آباد به این مساله دست این افراد از بیت المال کوتاه شد که جا دارد از زحمات و تلاشهای این عزیزان تشکر کنم.

//

شهردار پارس آباد در ادامه از اجراي پروژه كمربند شمالي، هدايت آبهاي سطحي محلات زير كشتارگاه و محله آرادگان و همچنين افتتاح ساختمان مديريت بحران شهرداري با اعتبار 180 ميليون تومان كه در گذشته بلاتكليف مانده و بخشي از آن دچار سوختگي شده بود خبر داد.

انوري آذر در ادامه با اشاره به اختصاص زمینی جهت ساخت ۸۰ واحد مسکونی جهت باز آفرینی سکونت های غیر رسمی در پارس آباد گفت: در تلاش هستیم با انتقال ۸۰ خانوار به این مکان زمینی جهت ارائه خدمات بهتر برای سکونت های غیر رسمی انجام دهیم.

شهردار پارس آباد همچنین از آغاز ساخت پارک بانوان در آینده اي نزدیک با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان و نوسازی ناوگان شهرداری و خريد سه دستگاه كمپرسي با اعتبار دو میلیارد و ششصد میلیون تومان خبر داد.

////

وي همچنين گفت: طي تفاهم نامه اي با بنياد مسكن بهسازي و آسفالت مسير خيابان محله ايثارگران كه يكي از دغدغه اي اصلي ساكنان اين محله بود در دو لاين در حال انجام است و تلاش مي كنيم تا آسفالت ريزي اين خيابان تا محدوده شهر انجام شود.

انوری آذر با اشاره به بودجه 97 شهرداري اين شهر خاطرنشان كرد: اعتبارات عمراني شهرداري پارس آباد در بودجه 97 با افزايش ۲۵ درصد بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان بسته شده است.

در ادامه اين نشست سخنگوی شورای اسلامی شهر پارس آباد نیز گفت: پس از انتخاب رحمت انوري آذر، بعنوان شهردار، هجمه هايي بسیاری از سوی عده اي در محافل  عمومی وخصوصی شهري مبني بر غیربومی بودن  او به راه افتاد كه از سوي دستگاههاي نظارتی و امنيتی، تایید صلاحیت نخواهد شد، اما با انتخاب رحمت انوري آذر براي شهرداری پارس آباد خط بطلانی بر این حرف و حدیث ها کشیده شد.

///

بهروز عبدالهی با اشاره به اينكه انتخاب شهردار حق قانوني شوراي اسلامي شهر بوده و همه شهرهاي پارس آباد، بيله سوار، گرمي و مشگين شهر براي ما بومي محسوب مي شوند، افزود: در وهله اول اهداف اعضای شورا در انتخاب شهردار پارس آباد بومي يا غير بومي بودن ملاک نبوده، چرا كه ما معتقديم تعهد، کاردانی و تخصص در انتخاب شهردار الویت اصلی اعضای شوراي شهر بوده که خوشبختانه به دور از هر گونه سیاسی کاری شهردار انتخاب شده است.

وي همچنين از نصب سردرب ورودي شهر پارس آباد با الهام از نقشه قلعه باستاني اولتان و استفاده از طرح و ايده نخبگان در ايت زمينه خبر داد.

انتهای پیام/ جمشید کریمی

منبع:آران مغان

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما همیشه هستیم ...