در سال 1333 ه - ش در
قديمي بيله سواردوقلوهايي بدنيا آمدند كه پدرشان يحيي، پسر اول را كه 15دقيقه زودتر بدنيا آمده بود،محمد و پسر دوم رارضا نام نهاد . محمد و رضا دوران كودكي را در كنار خانواده خود سپري كرده و دوران تحصيلي خود را در مقطع ابتدايي و راهنمايي در مغان پشت سر گذاشته ويكسال نيز در شهر اردبيل ادامه تحصيل دادند . بعد به همراه خانواده به تهران رفته و در سال 1351 ه-ش در رشته طبيعي ديپلم گرفتند.

محمد صفر پور در سال 1358 ه-ش براي ادامه تحصيل به آمريكا رفته و در رشته شيمي ليسانس ، فوق ليسانس و دكترا گرفتند.وي در سال 1986م به درجه پروفسوري در رشته شيمي نايل آمدند. پروفسور محمد صفرپور در ايالت نيوجرسي آمريكا ساكن و هم اكنون استاد دانشگاه كاروليناي شمالي و رييس بزرگترين كمپاني داروسازي BFFدر آمريكا هستند. وي كه برنده جايزه علمي در رشته شيمي است، سر دبير مجله علمي AOACنيز مي باشند و چندين كتاب و مقاله نيز از وي به چاپ رسيده است. دو فرزند ذكور پروفسور محمد صفرپور در حال تحصيل در معتبرترين دانشگاه نيوجرسي آمريكا هستند.

 رضا صفرپور نيز بعد از گرفتن ديپلم ، در تهران ادامه تحصيل داده و ليسانس حقوق قضايي ، فوق ليسانس جزا و جرم شناسي را از دانشگاه تهران دريافت كردند و در سال 2004م دكتراي جزا و جرم شناسي را از دانشگاه تاجيكستان دريافت كردند.دكتر رضا صفر پور عضو هيئت علمي دانشگاه و قاضي ديوان عالي كشور ، مدير گروه حقوق دانشگاه پيام نورتهران و استاد آموزش قوه قضاييه بوده به امر تدريس به قضات ايران و كار آموزان قضايي مشغول هستند.دكتر رضا ضفرپور داراي سه فرزند دختر هستند كه در دانشگاههاي تهران تحصيل مي كنند. محمد و رضا صفر پور برادر ديگري نيز دارند كه حسين نام دارد.

 حسين صفر پور در سال1343 ه-ش بدنيا آمد .او نيز همانند محمد و رضا دوران ابتدايي و راهنمايي را در مغان سپري كرده ، مدرك ديپلم خود را در رشته رياضي در سال 1359 ه.ش در تهران اخذ كردند. وي براي ادامه تحصيل در سال 1363 ه.ش به آمريكا رفته و ليسانس، فوق ليسانس و دكتراي خود را در رشته شيمي به پايان رسانده و در سال 2005 م به درجه پروفسوري نايل آمدند. پروفسور حسين صفر پور استاد دانشگاه نيوجرسي آمريكا و رييس كمپاني داروسازي آلماني در آمريكا بنام آمريكن سايناميت هستند. كتابها و مقالات زيادي نيز از ايشان به چاپ رسيده است. پروفسور حسين صفرپور داراي 4 فرزند هستند كه در دانشگاههاي معتبرآمريكا تحصيل مي كنند.


http://pilesavarmogan.blogfa.com
منبع:کتاب بیله سوار شهر همیشه آفتابگیر نوشته جابر فتحی بیله سوارنوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

هدیه جهاندیده
0 # پروفسور محمد و حسین صفرپورهدیه جهاندیده 1397-03-01 18:25
سلام . ببخشید شماره یا ایمیلی از این دو پروفسور دارین ؟ برای یه کار تحقیقاتی در مورد سرطان به مشورتشون نیاز دارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن