مجید خدابخش عصر روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران پارس آباد افزود: حمایت از بخش کشاورزی موجب رونق اقتصادی و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف می شود.وی به خسارات شدید ناشی از تگرگ زدگی محصولات باغی و زراعی در پارس آباد اشاره کرد و افزود: باید در کوتاه ترین زمان در راستای برآورد دقیق زیان های وارده و تسریع در جبران خسارت و حمایت از باغداران و کشاورزان آسیب دیده تدابیر لازم اتخاذ شود.
وی با بیان اینکه عمده خسارات ناشی از توفان و بارش باران و تگرگ در این شهرستان به بخش کشاورزی و زیرساخت های شهری و روستایی وارد شده است، نسبت به حل مشکلات کشاورزان و باغداران خسارت دیده قول مساعد داد.

امام جمعه پارس آباد نیز با بیان اینکه در جریان بارش شدید باران و تگرگ، حدود هشت هزار هکتار از مزارع و باغات این شهرستان خسارت دیده است گفت: باغداران و زارعان به تنهایی از عهده جبران خسارت های وارده بر نمی آیند و حمایت جدی و عاجل دولت از آنها امری لازم و ضروری است.
وی با اعلام اینکه طبق ارزیابی ها و برآوردهای اولیه کارشناسان حدود 500میلیارد ریال در اثر این بلای طبیعی به بخش کشاورزی، تاسیسات شهری و روستایی منطقه خسارت وارد شده است، افزود: دولت و صندوق بیمه محصولات کشاورزی باید با تمام توان و در سریع ترین زمان مشکلات کشاورزان و باغداران خسارت دیده را پیگیری و درصدد حل این مشکلات و جبران زیان های وارده برآید.
در جریان توفان ، تگرگ و بارندگی روز چهارشنبه بیش از هشت هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی و بخش های زیادی از تاسیسات شهری و روستایی پارس آباد خسارت دید.
در این حادثه طبیعی خسارت های زیادی به بخش کشاورزی ، دامداری ، باغات و اماکن مسکونی ، معابر و تاسیسات زیربنایی و روبنایی بیش از 20 روستا وارد شد .
توفان ، باران و تگرگ همچنین موجب شکسته شدن شیشه های چند دستگاه وسیله نقلیه ، ساختمان ، مغازه ‌، شاخ و برگ درختان ، آبگرفتگی معابر عمومی و ورود خسارت به چند دهنه پل و ابنیه و راه های روستایی شده است.
شهرستان مرزی پارس آباد مغان در 230کیلومتری شمال اردبیل و در مجاورت جمهوری آذربایجان واقع است.

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh