اکبر صمدی امروز یکشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح روکش آسفالت باند فرودگاه این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون لایه دوم آسفالت باند فرودگاه پارس آبد در دست اجراست که با اتمام لایه سوم، فعالیت این فرودگاه پس از پنج سال تعطیلی از سر گرفته می شود.
وی اظهار کرد: تا کنون150میلیارد ریال برای اجرای طرح افزایش پهنا و ارتقای استحکام و مقاومت باند فرودگاه هزینه شده و با تکمیل این پروژه امکان نشست و برخاست هواپیماهای سنگین مثل فوکر100، ام دی و ایرباس در فرودگاه پارس آباد فراهم می شود.

وی با یادآوری اینکه فرودگاه پارس آباد در سال 1352راه اندازی شده است، ادامه داد: از آن زمان تا به حال هیچ گونه طرح و عملیاتی در راستای بهسازی و توسعه باند فرودگاه انجام نشده است.
صمدی از تخصیص حدود سه هزارتن قیر رایگان برای شتاب بخشیدن به عملیات روکش آسفالت باند فرودگاه پارس آباد خبر داد و افزود: این مقدار با پیگیری جدی مدیرکل فرودگاه های استان و عنایت ویژه استاندار اردبیل اختصاص یافته است.
فرماندار پارس آباد با بیان اینکه مسوولان استانی و شهرستانی و مدیران شرکت فرودگاه های کشور برای توسعه و بازگشایی فرودگاه این شهرستان شبانه روز در تلاش هستند، اضافه کرد: از سرگیری پروازهای فرودگاه پارس آباد، نقش موثری در رونق و پیشرفت و توسعه پایدار این منطقه مرزی دارد.
صمدی همچنین از شروع عملیات استریپ سازی باند فرودگاه پارس آباد با امکانات و ماشین آلات شهرستان خبر داد و گفت: تمام زیر ساخت ها و امکانات مورد نیاز از همه مهم تر باند فرودگاه در حال تکمیل شدن و طرح های توسعه ای به سرعت در دست اجراست.
فرودگاه پارس آبادمغان به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور شد.
پارس آبادمغان در شمالی ترین نقطه ی استان اردبیل و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.


http://www.irna.ir

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh