عضو هیأت مدیره شرکت کشت و صنعت مغان از آغاز سی و پنجمین دوره فعالیت کارخانه قند مغان خبر داد و پیش‌بینی کرد بیش از 20 هزار تن شکر خام در این واحد صنعتی استحصال شود شهریار نگاهی پیش از ظهر امروز در آیین آغاز سی و پنجمین سال بهره‌برداری کارخانه قند مغان اظهار کرد: در سال زراعی جاری حدود 3 هزار و 50 هکتار از اراضی کشاورزی آبی منطقه به زراعت چغندر قند اختصاص یافته که پیش‌بینی می‌شود بیش از 150 هزار تن چغندر قند تولید و استحصال شود.

وی ادامه داد: این کارخانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به دست پرتوان کارشناسان ایرانی راه‌اندازی شده است و هم‌اکنون با تلاش و جدیت پرسنل خدوم شرکت و با شتاب خوبی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

عضو هیأت مدیره شرکت کشت و صنعت مغان از آغاز سی و پنجمین دوره فعالیت کارخانه قند مغان خبر داد و پیش‌بینی کرد  بیش از 20 هزار تن شکر خام در این واحد صنعتی استحصال شود.

نگاهی با اعلام اینکه کارخانه قند مغان در زمینی به مساحت 43 هکتار و با ظرفیت اسمی 5 هزار تن در روز احداث شده، بیان کرد: امسال در تعمیر و نگهداری این واحد بزرگ صنعتی، صرفه‌جویی قابل توجهی شده است و به طور یقین در دوره فعالیت جدید به تولید مطلوب، بهره‌وری مناسب و اهداف پیش‌بینی شده دست خواهیم یافت.

وی از برداشت چغندر قند از  151 هکتار از اراضی مستعد شهرستان پارس‌آباد خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری طبق برنامه توافقی کشاورزان شهرستان اردبیل با کارخانه قند مغان محصول چغندر در 151 هکتار از اراضی این شهرستان کشت شده است.

عضو هیأت مدیره شرکت کشت و صنعت مغان افزود: دوره برداشت چغندر قند در این استان 20 روزه بوده و کارخانه قند شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان طبق قرارداد منعقده با کشاورزان متعهد است با آغاز شروع به کار محصولات برداشت شده چغندر قند کشاورزان را تحویل گیرد.

نگاهی تصریح کرد: قیمت خرید محصول چغندر قند برای سال جاری با عیار 16، 2910 ریال تعیین شده و برای هر هکتار برداشت بیش از 50 تن چغندر قند پیش‌بینی شده است.

مدیر کارخانه قند مغان نیز با ارائه گزارشی از روند تعمیر و مراحل آماده‌سازی این واحد گفت: با در نظر گرفتن میزان صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری، کارهای عمده‌ای در زمینه تعمیر و تهیه قطعات انجام شده است.

سیامک شریفی با اشاره به نقش این کارخانه در چرخه اقتصاد منطقه و کشور و اشتغالزایی اضافه کرد: به لحاظ ظرفیت بالای کارخانه و ناکافی بودن سطح زیر کشت چغندر قند در این شهرستان، میزان محصول تولیدی منطقه نمی‌تواند خوراک مورد نیاز این واحد را تأمین کند بنابراین به منظور جبران کسری چغندر قند مورد نیاز و تکمیل ظرفیت کارخانه قند مغان، برای کشت چغندر در مناطق همجوار برنامه‌ریزی و اقدام شده است.

وی بیان کرد: در این کارخانه علاوه بر شکر، محصولات جانبی، نظیر تفاله تر و خشک و ملاس تولید و برای مصارف دامی خود شرکت و دامداران منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در پارس‌آباد، با داشتن اراضی وسیع کشاورزی 2 هزار و 600 هکتار باغ‌های میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت‌های منحصر به فرد کشور است. 

فرستنده خبر: آقای محسن آزادی - خبرنگار روابط عموی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

 

 

 

 

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh