به گزارش مغانشهر، قصه چاله‌ چوله‌هاي خيابان‌ها و پياده‌روهاي شهر حرف جديدي نيست و كمتر كسي است كه خاطره‌اي در اين مورد نداشته يا داستاني از اين دست به گوشش نرسيده باشد.اصلاً داستان افتادن در چاله‌هايي كه يا به دليل خراب شدن آسفالت پديد آمده و يا حاصل كنده‌كاري شركت‌هاي مخابرات، آب، برق و گاز، شهرداري است، قديمي و تكراري شده اما سقوط در چاله فاضلاب بدون دريچه كه اگر شانس بياوريم و ما را با دست و پاي شكسته از ته آن خارج كنند اتفاق نسبتاً تازه‌اي است كه اگرچه خيلي شايع نيست ولي براي برخي از شهروندان دردسرهاي جدي به دنبال داشته است.

تصور كنيد شبانه يا هنگام بازگشت از محل كار، در پياده‌رو يك چاله فاضلاب چند متري جلويتان سبز شود. چاله اي بدون درپوش، حصار و يا هر وسيله‌اي براي هشدار دادن به شما و تا به خودتان بياييد و ببينيد اين چاله از كجا پيدا شده، در آن سقوط مي‌كنيد. حادثه‌اي كه براي يك تن از شهروندان پارس آبادي رخ داده و او را راهي بيمارستان كرده است.

اين حادثه در چهارراه امام خمینی (ره) شهر پارس آباد رخ داد و به دنبال آن یک شهروند پارس آبادي با سقوط در يك چاله فاضلاب بدون درپوش مصدوم شد.

اين فرد مصدوم بخاطر اهمال و سهل انگاري شهرداری در عدم استفاده از درپوش براي اين چاله فاضلاب، از این نهاد اجرایی شکایت کرد. در واقع نداشتن درپوش روي دريچه و نبود علائم هشدار مثل نوار خطر يا تابلو در آن اطراف علت سقوط مرد جوان به درون چاله فاضلاب شده بود.

حدود يك ماه پيش نيز يك خودرو پرايد به علت نداشتن درپوش در همين چاله فاضلاب سقوط و باعث وارد شدن خسارت به صاحب اين خودرو شد.

برابر بند 14 ماده 55 قانون شهرداریها، یكی از وظایف قانونی تكلیف شده به شهرداری، اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدام لازم برای رفع خطرهای احتمالی واقع در معابر عمومی، كوچه ها، اماكن عمومی و دالان های عمومی و خصوصی است و حسب قانون اخیرالذكر، شهرداری مؤظف است نسبت به پوشاندن چاه ها و چاله های واقع در معابر اقدام کنند.

 

///

///

///

منبع : آران مغان

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh