به گزارش مغانشهر، یکی از مشکلاتی که موجب رنجش بیشتر مردم این شهرستان می‌شود، نبود پزشک سونوگرافی زن است که موجب شده تا بانوان برای درمان به پزشکان مرد مراجعه کنند و این مشکل زمانی حادتر می‌شود که موضوع درمان کاملاً مربوط به زنان باشد.

نبود پزشک سونوگرافي زن در پارس آباد در حالي است كه اين امر سبب ايجاد نارضايتي براي بيماران خانم مي شود، چرا که رويارويي با پزشک مرد براي برخي از بيماران خانم راحت نيست و اين مسئله باعث مي شود بانوان بيمار از بازگوکردن تمام حالات و نشانه هاي بيماري خود صرف نظر کنند که اين امر بي شک در روند درمان آنان خلل ايجاد خواهد کرد.

در حالي اکثر موارد تشخيص بيماريهاي زنان از روي سونوگرافي انجام مي شود كه به دليل عدم وجود پزشک متخصص سونوگرافي زن، بانوان اين شهرستان مجبورند خطرات جاده اي را به جان خريده و جهت پيگيري روند بيماري خود به مراکز درماني در مرکز استان و ساير شهرها مراجعه کنند.

وجود متخصص سونوگراف زن در حالي يكي از نيازهاي مهم و ضروري شهرستان پارس آباد است که بسیاری از خانم‌ها در صورت داشتن بيماري نياز به آزمایش‌، عکس‌برداری و تشخيص سونوگرافی دارند و انجام این کار درمانی از سوی متخصص مرد برای آنها دشوار است و به‌ناچار باید به متخصص زن آن هم با طی مسافت طولانی مراجعه كنند.

نبود پزشک زن در رشته تخصصی سونوگرافی در پارس آباد باعث شده تا امام جمعه پارس آباد نيز به اين مشكل واكنش نشان داده به گونه ای که وی در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با انتقاد از این موضوع، از مسئولان شبکه بهداشت و درمان خواست تا نسبت به حل این مشکل اقدام کنند تا فضای خدمات‌رسانی مناسبی برای بانوان این منطقه فراهم آید.

نبود نیروی متخصص زن برای سونوگرافی در حالي يكي از مشكلات پيش روي شهرستان 200 هزار نفری پارس آباد است كه مردم اين شهرستان از نبود دستگاه MRI و كمبود متخصص چشم پزشك رنج مي برد.

با اينكه 6 سالي است مسوولان استاني و شهرستاني هر بار وعده از راه اندازي دستگاه MRI در پارس آباد مي دهند اما تا كنون اين وعده هاي آنها در حد يك حرف باقي مانده است.

نبود دستگاه MRI و نیروی متخصص زن برای سونوگرافی در حالي است كه شهروندان پارس آبادي از سويي از كمبود متخصص چشم پزشك هم گلايه مند هستند بطوري كه شهروندان براي گرفتن نوبت از يك چشم پزشک بايد ساعتها و شايد روزها در صف انتظار بمانند تا نوبت به ويزيت آنها برسد.

هم اکنون بسیاری از مردم در دسترسی به پزشکان متخصص در تگنا هستند و اين مشكلات در حالي است كه شهرستان پارس آباد در 220 کیلومتری مرکز استان قرار گرفته و همین دوری از مرکز استان ضرورت تهیه امکانات و تجهیزات پزشکی در شهرستان را دو چندان کرده است.

امید آن می رود که مسئولین شهرستان و استان در این خصوص تدابیر لازم را اندیشیده و دغدغه های مردم شهرستان پارس آباد را از میان بردارند.

گزارش از مرتضي بري

 

منبع: آرام مغان

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh