به گزارش مغانشهر،  اكبر بهنام جو در سفر به شهرستان مرزی پارس آباد مغان، از گمرگ مرزی تازه کند و نوار مرزی حاشیه رودخانه ارس بازدید کرده و واریانت های مختلف برای ایجاد ارتباط ریلی با کشور همسایه جمهوری آذربایجان هم از مرز خشکی تازه کند پارس آباد و هم از مرز آبی رود ارس بررسی و به صورت میدانی مکان یابی منطقه آزاد تجاری را از نزدیک بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به اینکه ایجاد منطقه آزاد تجاری، باعث رونق کشاورزی و اقتصادی و در نهایت اشتغالزایی پایدار در منطقه خواهد شد گفت: در صورت تصویب منطقه آزاد تجاری استان،این طرح هر سه شهرستان پارس آباد ، بیله سوار و گرمی را در بر می گیرد.

استاندار اردبیل و هیات همراه همچنین با حضور در دفتر امام جمعه پارس آباد، با حجت الاسلام رشادی دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات مختلف شهرستان گفتگو کردند.

در این دیدار امام جمعه پارس آباد، از پیگیری و تلاشهای استاندار اردبیل و فرماندار پارس آباد برای ایجاد منطقه آزاد تجاری و بندر خشک در شمال استان و افتتاح فرودگاه و تکمیل بیمارستان تشکر و قدردانی کرد.

استاندار اردبیل نیز در این دیدار با یادآوری پتانسیل های مغان در زمینه گردشگری و کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته به غیرت ، وفاداری مرزداران غیور عشایر شاهسون مغان اشاره کردو افزود: با تکمیل و بهره برداری از پروژه عظیم پایاب سد خدآفرین برای چند هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد و در کنار آن چندین صنایع تبدیلی نیز راه اندازی می شود که با در نظر گرفتن صادرات این محصول به حوزه قفقاز و بازار روسیه، ایجاد منطقه آزاد و بندر خشک در این شهرستان از ضروریات است.

استاندار اردبیل ضمن تشکر از تلاشها و اقدامات مثبت فرماندار  و هدایت و پیگیریهای ارزشمند امام جمعه و نماینده پارس آباد ، از توجه ویژه دولت تدبیر و امید و اجرای طرحها و پروژه های مهم و زیربنایی در این منطقه خبر داد و افزود: در آینده نزدیک مشکلات چندین ساله عشایر منطقه با مجتمع های کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس حل و فصل خواهد شد .

استاندار اردبیل در ادامه سفر خود به شهرستان پارس آباد همچنین در نشست مشترک با فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر پارس آباد، از افزایش بودجه شهرداری این شهر خبر داد و خاطر نشان شد: مبلمان  و چهره شهر پارس آباد، باید آنچنان تغییر کند تا جوانان آن به داشتنی شهر زیبا به خودشان احساس بالندگی و غرور کند.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از فعالیتهای اخیر شهردار پارس آباد گفت: شهردار یک شهر زمانی موفق خواهد بود که اولا برنامه ای برای پویایی و توسعه شهر داشته باشد ثانیا نظرات شهروندان و نخبگان را در برنامه های خود مد نظرقرار دهد.

استاندار اردبیل در ادامه سفر دو روزه خود ضمن بازدید از ظرفیتهای و پتانسیلهای شرکت کشت و صنعت مغان از بخش های مختلف زراعت و باغبانی و مجتمع دامپروری و کارخانه قند و لبنیات نیز بازدید نموده و مسائل ومشکلات این بنگاه بزرگ و موثر در تولید و اشتغال منطقه و کشور را در جلسه مشترک با امام جمعه، فرماندار و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت بررسی کردند.

وی همچنین با حضور در فرودگاه پارس آباد به همراه معاونت امور عمرانی استانداری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرماندار پارس آباد ، فرودگاه پارس آباد را یکی از مهمترین مولفه های توسعه برنامه های آتی اقتصادی در منطقه دانست و با پیگیری مجدد از سازمان هواپیمایی کشور و ایران ایر فروش بلیط و انجام پرواز پارس آباد- تهران را از دهه مبارک فجر قطعی کرد.

وی ادامه داد: با تصویب منطقه آزاد تجاری این فرودگاه به یکی از مهمترین فرودگاههای کشور تبدیل خواهدشد.

استاندار و هیات همراه همچنین از مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی مغان نیز بازدید و در ادامه روند عملیات اجرایی پروژه چهاربانده نمودن محور ارتباطی پارس آباد- سربند – اردبیل را از نزدیک ملاحظه کرده و به بازدید دو روزه خود از شهرستان پایان دادند.

////

منبع:آران مغان

 

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh