به گزارش مغانشهر، عباس آخوندی روز پنجشنبه در بازدید از طرح راه آهن اردبیل – میانه افزود: این طرح یکی از سخت ترین و بزرگترین طرح های ریلی کشور به لحاظ شرایط توپو گرافی و کوهستانی منطقه به شمار می آید.وی اضافه کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی 62 تونل ،عملیات گالری بطول چهار کیلومتر و خاکبردرای ببش از یکصد میلیون متر مکعب انجام شده است .
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح 46 درصد است افزود:پیشرفت فیزیکی زیر سازی طرح راه آهن 70درصد است که پیش بینی شده تا سه سال آینده در صورت تامین اعتبار به بهر برداری برسد .

آخوندی افزود: بدلیل محدودیت های اعتباری برای تکمیل این طرح به شرکت های فعال در این طرح توصیه می شود با تشکیل کنسرسیوم از طریق فاینانس داخلی و خارجی و بانک های خصوصی و صندوق توسعه ملی اعتبارات مورد نیاز این طرح تامین شود.
وزیر راه و شهرسازی میزان اعتبارات مورد نیاز این طرح را 11هزار و 400 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: امسال 910 میلیارد ریال برای این طرح اختصاص یافته و تلاش می شود به همین میزان هم در سال آینده اختصاص داه شود.
آخوندی بیان کرد: این طرح بصورت یک طرح زنده بوده و تمام کارگاه ها و قطعات آن هم فعال است و تلاش می شود در دولت دوازدهم با تکمیل آن آرزوی دیرینه مردم منطقه برآورده شود.
وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید و بررسی آخرین وضعیت طرح های راه و مسکن روز گذشته به استان اردبیل سفر کرده است.
خبرنگار:مسعود وسیله **انتشار دهنده: عارف شیرزاد

 

منبع : ایرنا

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh