به گزارش مغانشهر،  داستانی که به نظر می‌رسد خیال تمام شدن ندارد. داستان خیابان و آسفالت در شهر پارس آباد است، شاید این داستان یکی از داستان‌های دوران کودکی ما هم بشود تا برای بچه‌های خود تعریف کنیم.

در جوامع امروز برای توسعه شهری آیتم‌های مختلفی وجود دارد. شاید کیفیت آسفالت را در آن نبینیم. در زمانی که جوامع صنعتی موارد مهمی همچون مسائل زیست محیطی، دسترسی به فضاها و سرانه‌های مورد نیاز، شبکه حمل و نقل عمومی، کیفیت فضاهای زیستی و شهری و آیتم‌های مشابه آن مورد تاکید است شهری همچون پارس آباد باید اندر خم یک آسفالت با کیفیت متوسط باشد!

اگر یک روز را به گشت و گذار با اتومبیل در سطح خیابان‌های شهر پارس آباد اختصاص دهیم از کوچه فرعی یک شهرک تا چهارراه امام خميني (ره) به عنوان یک مسیر دسترسی مهم درون شهری همه و همه چاله‌هایی به عمق چاه دارند و وضعیتی بسیار نامناسب که شاید در هیچ شهری در کشور دیده نشود!

اگر یک یا برخی کوچه‌های کم تردد در شهر پارس آباد مشکلات آسفالت داشتند می‌شد از کنار آن گذشت و آن را طبیعی قلمداد کرد، اما وقتی خيابان هاي امام (ره) و جمهوري و يا از محله ايثارگران گرفته تا كمربندي و ترمينال را به عنوان یک مسیر مهم ارتباطی که دو طرف پارس آباد را به هم متصل می کند وضعیت اسفناکی دارد چطور می‌توان این وضعیت را طبیعی قلمداد نمود؟

وقتی از یک خيابان عبور می‌کنی باید چندین بار از درز انقطاع غیر استاندارد و بزرگ تعبیه شده در بین دهنه‌ها پرتاب شوی تا جلوبندی اتومبیل پیاده شود! همه این‌ها نشان از ضعف‌های ساختاری و عمده‌ای در موضوعات اجرایی به ویژه در موضوع آسفالت دارد.

* آسفالت در شهر پارس آباد مشکلاتی از مرحله تولید، اجرا و نظارت دارد

مشکلات آسفالت در کشور ما مشکلات عمومی است البته با این تفاوت که برخی شهرهای کشور مشکلات بیشتری دارند. شاید به جرات بتوان مدعی بود شهر پارس آباد یکی از شهرهایی است که نه تنها مشکل آسفالت شهری دارد بلکه دچار چالش در این حوزه است.

چالش از این منظر که سال‌ها است این موضوع در فصول مختلف مورد بحث بوده و همواره اظهارات متفاوتی در مورد آن صورت گرفته است اما نقطه، همان نقطه‌ای است که سال‌ها پیش بر روی آن بودیم و حرکتی حاصل نشده است.

وقتی زمان و هزینه‌های مردم برای توقف در این نقطه از دست می‌رود باید از این مشکل به عنوان چالشی در مسیر رشد و توسعه شهر پارس آباد سخن گفت.

وقتی برای عملیاتی شدن پروژه‌های بزرگ و گام نهادن در مسیر سرمایه‌گذاری در راستای توسعه شهر پارس آباد قصد حرکت داریم با داشتن مشکلاتی این‌چنینی چطور می‌توانیم به این اهداف جامع عمل بپوشانیم؟

به نظر می‌رسد مشکلاتی در بدنه اجرایی مدیریت شهری پارس آباد وجود دارد که در زمان انجام عملیات اجرایی نه تنها نظارتی بر آن نیست بلکه توان فنی و تجهیزاتی لازم نیز برای ارائه یک کار کیفی وجود ندارد.

به نظر می‌رسد آسفالت در شهر پارس آباد مشکلاتی از مرحله تولید، اجرا و نظارت دارد و بايستي نسبت به کنترل همه این مراحل اقدام کرد. و در اين ميان نهادهای نظارتی باید حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع نشان دهند و مشکل آسفالت خیابان‌های شهر پارس آباد را مدیریت کنند و داستان طولانی آن را در این نقطه به اتمام برسانند.

در هر حال باید گفت کیفیت نامطلوب آسفالت خیابان‌های اصلی شهر پارس آباد و حتی کوچه ‌پس‌ کوچه‌های آن محل گلایه مشترک بیشتر شهروندان است که رفع این مشکل، همت مسئولان شهری را می‌طلبد.

یادداشت از مرتضي بري

 

منبع:آران مغان

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh