به گزارش مغانشهر، شکور پورحسین با اعلام اين خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری و 12 منطقه ویژه اقتصادی به مجلس ارسال شده و به صورت تک فوریتی مصوب شده اما به دلیل مصادف بودن با لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه هنوز در صحن علنی مجلس مطرح نشده است.

وی با اشاره به موظف شدن دولت برای تعیین مناطق در نظر گرفته شده برای منطقه آزاد تجاری مغان افزود: در نقشه اولیه شهرهای پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی برای ایجاد این منطقه در نظر گرفته شده و دولت این سه شهر را برای اجرای این طرح معرفی کرده است.

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به الحاق نمین به منطقه آزاد تجاری مغان گفت: برخی از نمایندگان با لابیگری و به صورت مخفیانه با دریافت دستور از معاون رئیس جمهور و ابلاغ آن به دبیرخانه مناطق آزاد اقدام به تغییر نقشه قبلی منطقه آزاد مغان کرده و نمین را به آن الحاق کرده‌اند که این امر با توجه به اینکه نمین از مناطق صفر مرزی به شمار نمی‌رود در این موضوع مشکل ایجاد می‌کند.

پورحسین با بیان اینکه منطقه آزاد تجاری صنعتی مختص مناطق صفر مرزی است، تصریح کرد: عدم تمایل جمهوری آذربایجان به گشایش گمرک در نمین به دلیل نداشتن گمرک و فاصله 20 کیلومتری با آستارا و توپوگرافی این منطقه از جمله دلایلی است که نمی‌تواند نمین را به منطقه آزاد الحاق کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: زیرساخت‌های لازم برای ایجاد منطقه آزاد تجاری نظیر گمرک، فرودگاه و قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی در منطقه مغان وجود دارد و الحاق نمین به منطقه آزاد مغان بر خلاف توسعه متوازن است.

منبع: تسنيم

منبع:آران مغان

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh